University of Chester
Έρευνα και πρακτική για τη δυσλεξία PgCert
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τα επαγγελματικά χαρακτηριστικά για να κάνετε την πραγματική διαφορά στα παιδιά, τους νέους και τους ενήλικες με δυσλεξία και δυσκολίες στον γραπτό λόγο.

Επισκόπηση του μαθήματος

Αυτό το μάθημα έχει ως στόχο να σας δώσει τα επαγγελματικά χαρακτηριστικά που θα σας βοηθήσουν να κάνετε την πραγματική διαφορά στα παιδιά, τους νέους και τους ενήλικες με ειδικές μαθησιακές δυσκολίες (δυσλεξία). Θα έχετε την ευκαιρία να αναπτύξετε τις δεξιότητες, τις γνώσεις και την αυτοπεποίθηση για να ενεργείτε ως ειδικός δάσκαλος ή/και αξιολογητής για τη δυσλεξία σύμφωνα με τις απαιτήσεις της British Dyslexia Association (BDA).

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Τα μαθήματά μας επιτρέπουν τη μελέτη για το ATS/APS ή το AMBDA είτε για σχολεία είτε για FE/HE, καθιστώντας τα κατάλληλα για όσους χρειάζονται τα σχετικά προσόντα για να γίνουν μη ιατρικοί βοηθοί σε HE, καθώς και για όσους εργάζονται σε FE. Έχουμε επίσης εισαγάγει το μάθημα ATS/APS Dyscalculia/Numeracy για όσους επιθυμούν να εξειδικευτούν στη δυσλεξία/SpLD και στις μαθηματικές δυσκολίες.

Όταν μαθαίνετε να αξιολογείτε για το μεταπτυχιακό δίπλωμα, διαθέτουμε αντίγραφα των κυριότερων τυποποιημένων τεστ τα οποία μπορούν να δανειστούν οι μαθητές μας.

Το Μεταπτυχιακό Πιστοποιητικό και το Μεταπτυχιακό Δίπλωμα είναι και τα δύο στο επίπεδο 7, δίνοντας στον επιτυχόντα υποψήφιο 120 CAT points από τα 180 που απαιτούνται για ένα MA, επομένως, το MA είναι εφικτό παράλληλα με τη διαπίστευση BDA.

Με την ολοκλήρωση του μαθήματος, θα μπορείτε να υποβάλετε αίτηση στο British Dyslexia Association για: Καθεστώς εγκεκριμένου δασκάλου της Βρετανικής Ένωσης Δυσλεξίας (ATS/BDA)- Καθεστώς εγκεκριμένου επαγγελματία της Βρετανικής Ένωσης Δυσλεξίας (APS/BDA) για σχολεία, FE/HE ή δυσαριθμησία/αριθμητισμό, ανάλογα με τις επιλογές που έχετε επιλέξει.

Η αξιολόγηση γίνεται μέσω μελετών περιπτώσεων, δοκιμίων και ενός χαρτοφυλακίου που σχετίζεται με την πρακτική σας.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςDyslexia Research and Practice, PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Για να υποβάλετε αίτηση δεν χρειάζεται να είστε εκπαιδευτικός με προσόντα. Χρειάζεστε: την υποστήριξη του περιβάλλοντός σας- να έχετε υποστηρίξει/διδάξει για δύο χρόνια πλήρους απασχόλησης (ή ισοδύναμο) με την ολοκλήρωση των βραβείων διαπίστευσης του BDA- να έχετε υποβληθεί σε έλεγχο της Υπηρεσίας Αποκάλυψης και Φραγής (DBS), εάν είναι απαραίτητο- τουλάχιστον 2:2 άριστα, εάν έχετε πτυχίο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

• Student Life - University of Chester
  • A City for Students: Behind the Photoshoot