University of Central Lancashire
Ανακάλυψη και ανάπτυξη φαρμάκων MSc
University of Central Lancashire - Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Το μάθημα MSc Drug Discovery and Development είναι ιδανικό εάν επιθυμείτε να ακολουθήσετε μια καριέρα στη φαρμακευτική βιομηχανία, θα έχετε επίσης την ευκαιρία να κάνετε προαιρετική επαγγελματική πρακτική άσκηση.

Σχεδιάσαμε αυτό το μάθημα για να σας δώσουμε τις γνώσεις και τις πρακτικές δεξιότητες που χρειάζεστε για να γίνετε ένα πολύτιμο μέλος της ομάδας στη φαρμακευτική βιομηχανία. Δίνεται έμφαση στη διαδικασία ανάπτυξης φαρμάκων και στη διαδρομή από την ανακάλυψη έως την εμπορία του προϊόντος, συμπεριλαμβανομένου του ποιοτικού ελέγχου και της ρυθμιστικής επιστήμης.

Θα αποκτήσετε βαθιά γνώση της μοριακής βάσης των ασθενειών, των φαρμακευτικών στόχων και της επικύρωσής τους, της ταυτοποίησης κύριων ενώσεων, του σχεδιασμού φαρμάκων με βάση τη δομή, καθώς και των αναλυτικών και συνθετικών τεχνικών. Θα μάθετε επίσης τα πάντα για τις ρυθμιστικές και εμπορικές πτυχές της διαχείρισης στη φαρμακευτική βιομηχανία.

Στο τέλος αυτού του μαθήματος θα έχετε αναπτύξει εις βάθος γνώσεις βιοφαρμακευτικής, φαρμακοκινητικής και τοξικολογίας, καθώς και κατανόηση των ερευνητικών δεξιοτήτων και των επιστημονικών μεθόδων. Στόχος μας είναι να παράγουμε επιστήμονες με εξειδίκευση στην ανακάλυψη και την ανάπτυξη φαρμάκων, καθώς και μη επιστήμονες που είναι εξοπλισμένοι για να εργαστούν σε περιβάλλοντα φαρμακευτικής εργασίας.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others - Further English courses
    • Graduate Degrees Engineering, some science
    • Graduate Degrees Journalism, Nursing
    • Undergraduate Degrees Engineering, some science
    • Undergraduate Degrees Journalism, Nursing
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςDrug Discovery and Development, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι κάτοχοι πτυχίου 2:2 σε πρόσφατο πτυχίο Hons από πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου (ή ισοδύναμο/ισότιμο του εξωτερικού) στη Χημεία, Φαρμακευτική, Βιολογία, Ιατροδικαστική, Βιοϊατρική Επιστήμη ή σε συναφές αντικείμενο ή προσόντα ή εμπειρία που θεωρούνται ισοδύναμα με τα παραπάνω.

Απαιτείται μεταγραφή των ενοτήτων με την αίτηση

IELTS 6,5 (κανένα στοιχείο δεν είναι κάτω από 6,0) TOEFL 600 (χαρτί) και 250 (CBE) με TWE 4.

Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να εισαχθούν με κατάλληλη εμπειρία θα πρέπει να αποδείξουν την καταλληλότητα αυτής της εμπειρίας τόσο κατά την αίτηση όσο και κατά τη συνέντευξη.

Μία ακαδημαϊκή συστατική επιστολή

Περνάτε μια συνέντευξη με ακαδημαϊκά μέλη του PABS

Οι σπουδαστές μπορεί να ζητήσουν απαλλαγή από μεμονωμένες ενότητες, εφόσον μπορούν να αποδείξουν κατάλληλο επίπεδο προηγούμενων προσόντων ή εμπειρίας. Αυτό δεν θα είναι συνήθως περισσότερα από δύο μαθήματα. Οι αιτήσεις για αναγνώριση προηγούμενης μάθησης, είτε πρόκειται για εμπειρική είτε για πιστοποιημένη, θα εξετάζονται σε ατομική βάση και οι αιτούντες θα πρέπει αρχικά να κανονίσουν να συζητήσουν την περίπτωσή τους με τον υπεύθυνο του μαθήματος κατά τη στιγμή της αίτησης.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Το University of Central Lancashire (UCLAN) είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην περήφανη πόλη του Πρέστον, στο Lancashire της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται ακριβώς στην καρδιά της πόλης, λίγα μόνο λεπτά μακριά από μια ποικιλία εμπορικών κέντρων, ψυχαγωγίας και νυχτερινής ζωής για όσους ενδιαφέρονται.

Λίστα με 386 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

21905
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Φαρμακολογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022