University of Central Lancashire
Κλινική πρακτική, διαχείριση και εκπαίδευση MSc
University of Central Lancashire - Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Επισκόπηση μαθημάτων

• Είστε κλινικός ή διοικητικός επαγγελματίας που εργάζεται σε μια ολοκληρωμένη ομάδα υγειονομικής περίθαλψης; Θέλετε να βελτιώσετε την καριέρα σας ή να διαφοροποιήσετε τον τρέχοντα ρόλο σας; Το MSc, PGDip ή PGCert μας στην κλινική πρακτική, διαχείριση και εκπαίδευση θα σας προσφέρει τα απαραίτητα εφόδια για μελλοντικούς ρόλους στους τομείς της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας.
  • Έχουμε συνεργαστεί με ένα ευρύ φάσμα κλινικών ιατρών και διευθυντών από όλη την οικονομία της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας για να σχεδιάσουμε ένα ευέλικτο πρόγραμμα σπουδών που ανταποκρίνεται στις ιδιαίτερες ανάγκες σας και στις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι τομείς της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας.
  • Υποστηρίξτε την εξέλιξη της σταδιοδρομίας σας και αναπτύξτε μια πολυεπίπεδη σταδιοδρομία που λειτουργεί παράλληλα με την κλινική σας πρακτική.
  • Σύμφωνα με την BMA, ένα πλαίσιο για την εξέλιξη της σταδιοδρομίας έχει θετικό αντίκτυπο στην πρόσληψη και τη διατήρηση, ιδίως όταν υπάρχουν ευκαιρίες για ευέλικτη εργασία ή για να ακολουθήσετε σταδιοδρομία χαρτοφυλακίου. Απάντηση της BMA στη διαβούλευση: Facing the facts, shaping the future - a draft health and social care workforce strategy for England to 2027

Γιατί να σπουδάσετε μαζί μας

• Σπουδάστε σε μικρά κομμάτια στην πανεπιστημιούπολη Preston του Πανεπιστημίου. Οι ευέλικτες, αρθρωτές σπουδές σας επιτρέπουν να προχωρήσετε με το δικό σας ρυθμό, έως και 4 χρόνια μερικής φοίτησης.
  • Ενταχθείτε σε μια ζωντανή ακαδημαϊκή κοινότητα που αποτελείται από κλινικούς ιατρούς και διευθυντές από όλο το φάσμα της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας.
  • Μετατρέψτε προηγούμενες σπουδές Συνεχιζόμενης Επαγγελματικής Ανάπτυξης (CPD) σε ακαδημαϊκές μονάδες για την απόκτηση του μεταπτυχιακού σας τίτλου. Συμπληρώστε αυτές τις μονάδες επιλέγοντας από ένα ευρύ φάσμα ενοτήτων και δημιουργήστε ένα πρόγραμμα σπουδών που ταιριάζει στις ανάγκες σας και στις ανάγκες του οργανισμού σας.

Περαιτέρω πληροφορίες

Πιστοποιημένη CPD ή προηγούμενη μελέτη μπορεί να μετατραπεί σε ακαδημαϊκές μονάδες.

Η Σχολή αναγνωρίζει:

1. Επιτυχής επίτευξη ενός σχετικού προγράμματος CPD του University of Central Lancashire ή ενός σύντομου μαθήματος

2. Επιτυχής ολοκλήρωση αναγνωρισμένου προγράμματος CPD ή σύντομου μαθήματος συνεργάτη

3. Επίδειξη επίτευξης ενός σχετικού επιπέδου λειτουργίας ή επίτευξης στο πλαίσιο της σταδιοδρομίας σας που θα μπορούσε να θεωρηθεί ισοδύναμο με το προτεινόμενο επίπεδο μεταπτυχιακών σπουδών

4. Επαγγελματική και προσωπική ανάπτυξη στη γενική πρακτική (PED) με την Health Education England North West

Θα σας ζητηθεί να δείξετε πώς η προηγούμενη μάθησή σας σχετίζεται με τη βελτίωση της πρακτικής σας και θα υποβληθείτε σε διαμορφωτική και συνοπτική αξιολόγηση από την ομάδα μαθημάτων.

• Οποιαδήποτε προηγούμενη μάθηση μπορεί να ληφθεί υπόψη από τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά πρέπει να είναι σχετική με τον τρέχοντα ρόλο σας.
  • Η μέγιστη πίστωση για προηγούμενη μάθηση είναι τα δύο τρίτα των συνολικών πιστωτικών μονάδων που απαιτούνται για την απόκτηση του τίτλου (120 πιστωτικές μονάδες).
  • Θα συζητήσετε την προηγούμενη μάθησή σας με τον σύμβουλο σταδιοδρομίας μας και θα χαράξετε τις επιλογές σας για την εξέλιξη στο σχετικό μεταπτυχιακό τίτλο.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others - Further English courses
    • Graduate Degrees Engineering, some science
    • Graduate Degrees Journalism, Nursing
    • Undergraduate Degrees Engineering, some science
    • Undergraduate Degrees Journalism, Nursing
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςClinical Practice, Management and Education, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Βρετανικός τίτλος σπουδών με άριστα (2:2 τάξεις και άνω) ή ισοδύναμο, σε σχετικό αντικείμενο- οι μη τυπικοί υποψήφιοι είναι ευπρόσδεκτοι. Ενδέχεται να υπάρχει δυνατότητα αναγνώρισης προηγούμενης μάθησης και μάθησης βάσει εργασίας- Επαρκής επάρκεια στην αγγλική γλώσσα (IELTS επίπεδο 6,5 ή ισοδύναμο).

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 28 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Το University of Central Lancashire (UCLAN) είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην περήφανη πόλη του Πρέστον, στο Lancashire της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται ακριβώς στην καρδιά της πόλης, λίγα μόνο λεπτά μακριά από μια ποικιλία εμπορικών κέντρων, ψυχαγωγίας και νυχτερινής ζωής για όσους ενδιαφέρονται.

Λίστα με 386 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

- - - £27200 £29400 - Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης
Μοριακή Ιατρική MSc Πανεπιστήμιο East Anglia