University of Bristol
Ασφάλεια στον κυβερνοχώρο (TIPS at Scale) PhD
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Μέσα στα επόμενα χρόνια ο αριθμός των συσκευών που θα είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους και με το Διαδίκτυο θα ξεπερνά τους ανθρώπους σχεδόν κατά πέντε προς ένα. Αυτές οι συνδεδεμένες συσκευές θα στηρίξουν τα πάντα, από την υγειονομική περίθαλψη και τις μεταφορές μέχρι την ενέργεια και τη μεταποίηση. Η αύξηση αυτή δεν αφορά μόνο τον αριθμό ή την ποικιλία των συσκευών, αλλά και τους τρόπους με τους οποίους επικοινωνούν και μοιράζονται πληροφορίες μεταξύ τους, δημιουργώντας υπερ-συνδεδεμένες κυβερνο-φυσικές υποδομές που καλύπτουν τις περισσότερες πτυχές της ζωής των ανθρώπων.

Προκειμένου να μεγιστοποιήσουμε τα κοινωνικοοικονομικά οφέλη από αυτή την επαναστατική αλλαγή, πρέπει να αντιμετωπίσουμε τα μυριάδες ζητήματα εμπιστοσύνης, ταυτότητας, ιδιωτικότητας και ασφάλειας που εγείρονται από τέτοιες μεγάλες, διασυνδεδεμένες υποδομές. Στο παρελθόν, λύσεις για πολλά από αυτά τα ζητήματα είχαν αναπτυχθεί και δοκιμαστεί μόνο σε συστήματα τάξεων μεγέθους λιγότερο πολύπλοκα, με την ελπίδα ότι θα "επεκτείνονταν". Ωστόσο, η ταχεία ανάπτυξη και εφαρμογή υπερ-συνδεδεμένων υποδομών σημαίνει ότι πρέπει να αντιμετωπίσουμε αυτές τις προκλήσεις σε κλίμακα, δεδομένου ότι τα ζητήματα και η πολυπλοκότητα γίνονται εμφανή μόνο όταν όλα τα διαφορετικά στοιχεία είναι στη θέση τους.

Αυτό το κέντρο διδακτορικής εκπαίδευσης αντιμετωπίζει αυτό το ζήτημα εκπαιδεύοντας μια νέα γενιά διεπιστημονικών ερευνητικών ηγετών - εκπαιδεύοντας τους διδακτορικούς φοιτητές τόσο στις τεχνικές δεξιότητες που απαιτούνται για τη μελέτη και την ανάλυση των TIPS σε κλίμακα, όσο και στην ταυτόχρονη μελέτη του τρόπου κατανόησης των προκλήσεων ως θεμελιωδώς ανθρώπινων. Οι φοιτητές θα διδαχθούν από εμπειρογνώμονες των Πανεπιστημίων του Μπρίστολ και του Μπαθ, μεταξύ τους ως διεπιστημονική ομάδα και από εμπειρογνώμονες της βιομηχανίας.

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCyber Security (TIPS at Scale), PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ασφάλεια στον κυβερνοχώρο (TIPS at Scale) PhD

Channel Islands £4665 έτος 1
EU £25300 έτος 1
Διεθνή £25300 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 35 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Προστασία και Ασφάλεια Υπολογιστικών Συστημάτων και Δεδομένων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Bristol student life