UCFB, University Campus of Football Business
Προπονητική ποδοσφαίρου & ανάπτυξη ταλέντων BA (Hons)
UCFB, University Campus of Football Business - UCFB, University Campus of Football Business

Αυτό το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για επίδοξους προπονητές που ενδιαφέρονται συγκεκριμένα να αποκτήσουν τα προσόντα, τις γνώσεις και τις δεξιότητες για να εργαστούν στα τμήματα ανάπτυξης νέων επαγγελματικών ποδοσφαιρικών συλλόγων στην Αγγλία και στο εξωτερικό.

Το πρόγραμμα BA (Hons) Football Coaching & Talent Development θα προσφέρει ιδιαίτερα ικανοποιητική μάθηση και εκπαίδευση σε όσους έχουν εμπειρία στην προπονητική και είναι κάτοχοι του πτυχίου προπονητή ποδοσφαίρου επιπέδου 2 της FA.

Οι σπουδαστές θα λαμβάνουν υψηλής ποιότητας διδασκαλία, μάθηση και προπονητική από επαγγελματίες με προϋπηρεσία στον ακαδημαϊκό χώρο, το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, τον κορυφαίο αθλητισμό και τις επιχειρήσεις, και το πρόγραμμα σπουδών θα παρέχει ένα περιεκτικό, σύγχρονο και ευέλικτο πρόγραμμα σπουδών το οποίο θα αντικατοπτρίζει τις ανάγκες της ποδοσφαιρικής βιομηχανίας, αξιολογώντας πολιτικές και στρατηγικές που έχουν εφαρμοστεί σε εθνικό και διεθνές επίπεδο για τη στήριξη της ανάπτυξης των νέων.

Το πρόγραμμα θα θέσει στους σπουδαστές πρακτικές και πνευματικές προκλήσεις με έργα "πραγματικής ζωής" στον τομέα της ανάπτυξης της νεολαίας, ενισχύοντας την εμπειρία των σπουδαστών και τις ευκαιρίες απασχόλησης μέσω της συνεργασίας με τοπικούς επαγγελματικούς ποδοσφαιρικούς συλλόγους. Αυτό θα προετοιμάσει τους σπουδαστές για απασχόληση ή μεταπτυχιακές σπουδές, καλλιεργώντας ένα περιβάλλον όπου οι σπουδαστές ενθαρρύνονται να αναπτύσσουν ακαδημαϊκές δεξιότητες, να αμφισβητούν τη γνώση, να συνδέουν τη θεωρία με την πράξη, να επιδεικνύουν δεξιότητες κριτικής ανάλυσης και αξιολόγησης και να διεξάγουν ανεξάρτητη έρευνα.

Οι τρόποι αξιολόγησης θα ποικίλλουν σε όλο το πρόγραμμα σπουδών, ανάλογα με τις απαιτήσεις κάθε ενότητας. Ακαδημαϊκές εκθέσεις, αναστοχαστικές εκθέσεις, ομαδικές και ατομικές παρουσιάσεις, επαγγελματικές συζητήσεις, έργα και εργασίες χαρτοφυλακίου θα συμπληρώνουν τις πρακτικές αξιολογήσεις προπονητικής. Όλες οι αξιολογήσεις θα απαιτούν εφαρμοσμένες εργασίες προκειμένου να συνδεθεί η θεωρία με την πράξη και να αντιμετωπιστούν τα μαθησιακά αποτελέσματα. Οι σπουδαστές με αναπηρίες ή/και ιδιαίτερες μαθησιακές ανάγκες θα πρέπει να συζητήσουν τις αξιολογήσεις με τον υπεύθυνο του μαθήματος, ώστε να διασφαλίσουν ότι μπορούν να συμμετάσχουν πλήρως σε όλες τις αξιολογήσεις στο πλαίσιο του μαθήματος.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

Απαιτείται τουλάχιστον 5,5 σε κάθε ειδική ζώνη.

Η πρόσβασή μας σε διεθνή άδεια εξετάζεται επί του παρόντος. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορούμε να δεχτούμε αιτήσεις για όσους χρειάζονται φοιτητική βίζα για να σπουδάσουν στο Ηνωμένο Βασίλειο, καθώς δεν μπορούμε να εκδώσουμε επιβεβαίωση αποδοχής για σπουδές (CAS). Εάν εξακολουθείτε να μην είστε σίγουροι αν χρειάζεστε βίζα για να σπουδάσετε στο Ηνωμένο Βασίλειο ή για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με τη διεύθυνση [email protected].

Το UCFB διαθέτει μια σειρά επιλογών υποτροφιών και υποτροφιών για να βοηθήσει στο κόστος των σπουδών και να ενθαρρύνει τους φοιτητές να αγκαλιάσουν το χρόνο τους στο UCFB και να αποφοιτήσουν με περισσότερα από το πανεπιστημιακό τους πτυχίο. Ανατρέξτε στη διεύθυνση https://www.ucfb.ac.uk/ για πληροφορίες σχετικά με τα δίδακτρα και τις ευκαιρίες χρηματοδότησης στο UCFB, συμπεριλαμβανομένου του προγράμματος υποτροφιών και υποτροφιών για προπτυχιακούς φοιτητές.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFootball Coaching & Talent Development, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Προπονητική ποδοσφαίρου & ανάπτυξη ταλέντων BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
EU £14950 έτος 1
Διεθνή £14950 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Διαμονή - καθώς οι φοιτητές υποχρεούνται να παρακολουθούν δια ζώσης μαθήματα στο πλαίσιο του μαθήματός τους, αναμένεται να φροντίσουν οι ίδιοι για την κατάλληλη διαμονή τους. Συμβουλές και το έντυπο αίτησης στέγασης φοιτητών είναι διαθέσιμα μέσω της ιστοσελίδας μας. Το εβδομαδιαίο κόστος διαμονής κυμαίνεται από 195 έως 256 λίρες Αγγλίας.

Σε ορισμένες περιπτώσεις, οι προαιρετικές δραστηριότητες απασχολησιμότητας και σχεδιασμού σταδιοδρομίας που παρέχονται από το UCFB μπορεί να συνεπάγονται πρόσθετο κόστος για τους συμμετέχοντες (π.χ. προσόντα με εξωτερική πιστοποίηση, όπως τα FA Coaching Badges ή τα προσόντα STATS). Οι σπουδαστές θα ενημερωθούν για τις λεπτομέρειες οποιουδήποτε πρόσθετου κόστους πριν από τη διεξαγωγή τέτοιων συνεδριών. Έλεγχος DBS.

Εξοπλισμός γραφικής ύλης - απαιτείται χαρτί και στυλό. Το κόστος ποικίλλει ανάλογα με την επιλογή του κάθε μαθητή.

Βιβλία, περιοδικά και περιοδικές εκδόσεις - τα βιβλία θα είναι διαθέσιμα στις βιβλιοθήκες UCFB και UEL. Εάν οι φοιτητές επιθυμούν να αγοράσουν βιβλία, μπορούν να το κάνουν, αλλά αυτό δεν είναι υποχρεωτικό.

Εκτύπωση - για την εκτύπωση εγγράφων στους δικτυακούς τόπους του UCFB απαιτούνται πιστώσεις εκτύπωσης. Τα αντίγραφα κοστίζουν 5p για ασπρόμαυρα και 15p για έγχρωμα.

Οι φοιτητές αναμένεται να έχουν στην κατοχή τους επιστημονική αριθμομηχανή καθ' όλη τη διάρκεια του πτυχίου τους.

Άλλα πρόσθετα έξοδα θα ποικίλλουν ανάλογα με τις ατομικές ανάγκες του μαθητή.

• έτος 2

Σχετικά με το UCFB, University Campus of Football Business

Λίστα με 27 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του UCFB, University Campus of Football Business - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του UCFB, University Campus of Football Business