The University of Nottingham
Μεταπτυχιακό Πιστοποιητικό Εκπαίδευσης (Διεθνές) (PGCEi) PGCE
The University of Nottingham - Πανεπιστήμιο του Nottingham

Το μοναδικό μας πρόγραμμα σπουδών παρέχει προχωρημένες σπουδές για εκπαιδευτικούς που εργάζονται εκτός Ηνωμένου Βασιλείου. Αποτελεί προσόντα επιπέδου 7 στο Εθνικό Πλαίσιο Προσόντων του Ηνωμένου Βασιλείου και φέρει 60 πόντους CATS.

Μέσω του κριτικού προβληματισμού και της έρευνας, θα αποκτήσετε τις βασικές δεξιότητες και γνώσεις για να βελτιώσετε τη διδακτική σας πρακτική. Θα συγκρίνετε διδακτικές προσεγγίσεις σε διαφορετικές χώρες και θα εξετάσετε το εκπαιδευτικό σας σύστημα από μια διεθνή προοπτική. Δεν έχει σημασία τι ηλικία ή αντικείμενο διδάσκετε - το PGCEi είναι σχετικό με όλα τα προγράμματα σπουδών και τις φάσεις.

Προσφέρονται σε πολλές τοποθεσίες, μπορείτε να επιλέξετε να σπουδάσετε με μια ομάδα από τη χώρα που σας ταιριάζει. Πρόκειται για ένα μικτό πρόγραμμα σπουδών, όπου η μελέτη γίνεται μέσω διαδικτύου με ατομική υποστήριξη από καθηγητές. Θα προσκληθείτε σε μια προσωπική εισαγωγική συνάντηση στον τόπο διαμονής της ομάδας σας. Σημειώστε ότι λόγω των σημερινών ταξιδιωτικών περιορισμών μετά το ξέσπασμα του Covid-19, οι δια ζώσης εισαγωγικές συνεδρίες μας στη χώρα μας θα διεξάγονται πλέον ηλεκτρονικά μέχρι νεωτέρας. Αυτή η εναλλακτική εισαγωγική συνάντηση θα έχει το ίδιο περιεχόμενο με πριν, όπου θα έχετε την ευκαιρία να μιλήσετε με τους καθηγητές σας και να ξεκινήσετε με επιτυχία το ταξίδι σας στο PGCEi. Στη συνέχεια, θα ολοκληρώσετε τις σπουδές σας online με ατομική υποστήριξη από τους καθηγητές σας.

Σημείωση: το PGCEi είναι ακαδημαϊκό προσόν και όχι διδακτικό προσόν. Ως εκ τούτου, δεν προσφέρει καθεστώς αναγνωρισμένου δασκάλου στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPostgraduate Certificate Education (International) (PGCEi), PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Nottingham στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Nottingham

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Nottingham

Το Πανεπιστήμιο του Νότιγχαμ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και εδρεύει στο Νότιγχαμ της Αγγλίας. Στόχος του είναι να γίνει παγκόσμιος ηγέτης στην εκπαίδευση και την έρευνα, καλλιεργώντας μια κουλτούρα περιέργειας και φιλοδοξίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται περίπου μισή ώρα με το λεωφορείο από το κέντρο του Νότιγχαμ, γεγονός που προσφέρει στους φοιτητές την ηρεμία και την ησυχία που χρειάζονται για να σπουδάσουν, χωρίς όμως να τους απομακρύνει εντελώς από τις μητροπολιτικές ανέσεις.

Λίστα με 388 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Nottingham - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Nottingham

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Vlog: A day in the life at THE UNIVERSITY OF NOTTINGHAM
  • Vlog: 5 favourite things about the University of Nottingham
  • Vlog: Advice for new international students
  • Vlog: FIRST WEEK at the UNIVERSITY OF NOTTINGHAM
  • Ask a Latin American student: Why did you choose The University of Nottingham?
  • Ask a Latin American student: Advice on studying in the UK

Early Years Education and Care Dip HE DipHE Πανεπιστήμιο Wales
Εκπαίδευση και Φροντίδα στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία CertHE Πανεπιστήμιο Wales
Early Years Education and Care DipHE Πανεπιστήμιο Wales