Teesside University
Επιστήμη και τεχνολογία τροφίμων (με έτος θεμελίωσης) BSc (Hons)
Teesside University - Πανεπιστήμιο Teesside

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 25 αποφοίτους Food Science and Technology (with Foundation Year) BSc (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με γεωργία, τρόφιμα και συναφείς σπουδές από το Πανεπιστήμιο Teesside για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με γεωργία, τρόφιμα και συναφείς σπουδές.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £25561 £29012 £31977
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £22982 - £28596 £23267 - £34267 £24568 - £40375

Επισκόπηση του μαθήματος: Αυτό το μάθημα περιλαμβάνει ένα έτος θεμελίωσης - ιδανικό αν χρειάζεστε πρόσθετη προετοιμασία ή αν δεν έχετε επαρκείς βαθμούς για να ενταχθείτε στο έτος 1. Αυτό είναι το ιδανικό εφαλτήριο αν ενδιαφέρεστε για μια καριέρα ως επιστήμονας τροφίμων, τεχνολόγος τροφίμων ή μηχανικός τροφίμων. Μπορείτε να ολοκληρώσετε ένα προαιρετικό έτος πρακτικής άσκησης, χωρίς επιπλέον κόστος. Καθώς ο παγκόσμιος πληθυσμός αυξάνεται, οι τεχνολόγοι τροφίμων καλούνται να αναπτύξουν καινοτόμες εφαρμογές στη γεωργική τεχνολογία, τη βιοτεχνολογία και την επεξεργασία πρώτων υλών τροφίμων, καθώς και να κατανοήσουν τη σχέση μεταξύ τροφίμων, διατροφής και υγείας. Η εργασία είναι ποικίλη, διεγερτική, προκλητική και προσφέρει εξαιρετικές προοπτικές σταδιοδρομίας. Επί του παρόντος, πάνω από ένα εκατομμύριο άνθρωποι απασχολούνται στη βιομηχανία τροφίμων του Ηνωμένου Βασιλείου, η οποία αξίζει περίπου 75 δισεκατομμύρια λίρες στο ακαθάριστο εθνικό προϊόν. Σχεδόν κάθε τρόφιμο που βλέπετε στο σούπερ μάρκετ θα έχει κάποια συμβολή από έναν επιστήμονα τροφίμων, τεχνολόγο τροφίμων ή μηχανικό τροφίμων κατά την ανάπτυξή του. Με βαθιά γνώση της γεωργικής παραγωγής τροφίμων, των πρώτων υλών τροφίμων και του τρόπου με τον οποίο αυτές μπορούν να χειριστούν, να επεξεργαστούν και να συσκευαστούν, οι εν λόγω επαγγελματίες διασφαλίζουν ότι τα τρόφιμα που προσφέρονται στους καταναλωτές είναι ασφαλή, θρεπτικά και πληρούν τα νόμιμα πρότυπα υγείας και ασφάλειας. Εκτός από τις τεχνικές δεξιότητες που απαιτούν, η εργασία τους μπορεί να περιλαμβάνει την ανάπτυξη επιχειρήσεων, το μάρκετινγκ και τη διαχείριση. Μετά το μάθημα: Θα είστε εφοδιασμένοι με τις γνώσεις, την κατανόηση, την εμπειρία και τις δεξιότητες που είναι κατάλληλες για την επιστήμη και την τεχνολογία τροφίμων. Αυτό θα σας προσφέρει μια σειρά από ευκαιρίες σταδιοδρομίας στον μαζικό τομέα των τροφίμων. Υπάρχει αυξανόμενη ζήτηση στη βρετανική και διεθνή αγορά για πτυχιούχους σε αυτόν τον τομέα.

Πρόσβαση στις πληροφορίες αξιολόγησης μέσω της ιστοσελίδας του Πανεπιστημίου Teesside χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο της σελίδας του μαθήματος που παρέχεται (ή επισκεφθείτε το www.tees.ac.uk).

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για γεωργία, τρόφιμα και συναφείς σπουδές

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFood Science and Technology (with Foundation Year), BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επιστήμη και τεχνολογία τροφίμων (με έτος θεμελίωσης) BSc (Hons)

Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £15000 έτος 1
Διεθνή £15000 έτος 1

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Teesside στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 18 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Teesside

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Teesside

Το Πανεπιστήμιο Teesside ιδρύθηκε το 1929 και βρίσκεται στο περιβάλλον της μεγάλης πόλης Middlesbrough. Το ίδρυμα αυτό είναι ιδιαίτερα ενεργό όσον αφορά την ερευνητική δραστηριότητα, επενδύοντας σημαντικά κεφάλαια στα έξι κέντρα του, καθένα από τα οποία είναι αφιερωμένο στους δικούς του ξεχωριστούς τομείς μελέτης. Για τους φοιτητές που είναι λάτρεις του αθλητισμού, υπάρχει επίσης μεγάλη ποικιλία σύγχρονων εγκαταστάσεων για να ικανοποιήσουν τις ανάγκες σας για άσκηση.

Λίστα με 220 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Teesside - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Teesside

• Teesside University Students’ Union
  • Reasons to Choose Teesside