Sunderland College
Τέχνη και παραγωγή παιχνιδιών FdA
Sunderland College - Sunderland College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23390 £20411 £24692
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

Πληροφορίες μαθημάτων

Αυτό το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για σπουδαστές που επιθυμούν να εξερευνήσουν την ανάπτυξη παιχνιδιών και την καλλιτεχνική παραγωγή παιχνιδιών. Το μάθημα θα επικεντρωθεί στην ανάπτυξη των καλλιτεχνικών δεξιοτήτων που απαιτούνται για την επιτυχία στη βιομηχανία παιχνιδιών. Οι παραδοσιακές καλλιτεχνικές δεξιότητες θα αποτελέσουν το θεμέλιο της εργασίας σας. Αυτό θα αναπτυχθεί στη συνέχεια ψηφιακά με τη χρήση 2D και 3D μεθόδων. Θα καλυφθούν πρωτότυπα παιχνιδιών, κινούμενα σχέδια και VFX παιχνιδιών, ώστε να αναπτύξετε μια σειρά καλλιτεχνικών δεξιοτήτων που θα είναι εστιασμένες στη βιομηχανία.

Στόχος του μαθήματος είναι η ανάπτυξη δεξιοτήτων στην τέχνη, το animation, το 3D και τις μηχανές παιχνιδιών. Αυτό αποσκοπεί στην περαιτέρω κατανόηση της ενσωμάτωσης του κάθε κλάδου στον ευρύτερο κλάδο. Θα αναπτύξετε κατανόηση σε προηγμένες μεθόδους και τεχνικές, αναπτύσσοντας ένα χαρτοφυλάκιο εργασιών που θα σας επιτρέψει να υποβάλετε αίτηση για περαιτέρω σπουδές ή για μια θέση εργασίας στον κλάδο. Το μάθημα επικεντρώνεται στη σχεδιαστική πτυχή της βιομηχανίας, διασφαλίζοντας ότι οι σπουδαστές κατανοούν τις διάφορες σωληνώσεις που αποτελούν αναπόσπαστο μέρος της επιτυχημένης παραγωγής παιχνιδιών.

Αυτό το μάθημα θα πραγματοποιηθεί από Δευτέρα έως Παρασκευή μεταξύ 9 π.μ. και 5 μ.μ. Τα ωρολόγια προγράμματα θα εκδοθούν στην αρχή της περιόδου.

Θα μελετάτε 13 ώρες την εβδομάδα στο κολέγιο και θα πρέπει να αναπτύσσετε εργασίες εκτός των ωρών αυτών. Αυτό μπορεί να γίνει στο σπίτι ή στο κολέγιο, όπου μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε λογισμικό και υπολογιστές ανά πάσα στιγμή.

Θα προσπαθήσουμε μέσω των εταίρων μας να διασφαλίσουμε ότι όλοι οι μαθητές θα αποκτήσουν κάποια μορφή εργασιακής εμπειρίας. Αυτό θα μπορούσε να είναι μια πραγματική πρακτική άσκηση στον επιλεγμένο κλάδο, εργαστήρια και/ή ομιλίες στον κλάδο. Αυτό θα ενισχύσει την κατανόηση των ευκαιριών και των προσδοκιών που ορίζονται στη βιομηχανία παιχνιδιών.

Διαθέτουμε διάφορους δεσμούς με τη βιομηχανία, συμπεριλαμβανομένων συνεργασιών με την NextGen, ώστε να διασφαλίσουμε ότι θα αποκτήσετε μια εξαιρετική μαθησιακή εμπειρία μαζί μας και ότι θα είστε εφοδιασμένοι με τις δεξιότητες και τις γνώσεις που απαιτούνται για να σταδιοδρομήσετε στη βιομηχανία.

Η NextGen συνεργάζεται με τις Sumo Digital, Ubisoft, Blue Zoo, Creative Assembly και πολλούς άλλους.

**

Θα αξιολογηθείτε με βάση τις πρακτικές εργασίες του μαθήματος, τα τετράδια σκίτσων και τις παρουσιάσεις.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

A level 3 qualification such as A levels or BTEC in a games or art related qualification. Mature candidates will be considered without the formal qualifications, dependent upon their former experience and portfolio. All applicants will need to attend an interview. You should bring a portfolio or electronic examples of your current work.

Απαιτήσεις προσόντων

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGame Art and Production, FdA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Τέχνη και παραγωγή παιχνιδιών FdA

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Παρακαλείστε να ανατρέξετε στον ιστότοπο του παρόχου για πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με το κόστος/τις χρεώσεις.

Σχετικά με το Sunderland College

Το Sunderland College προσφέρει σπουδές περαιτέρω και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και βρίσκεται στην αγγλική πόλη-λιμάνι Sunderland. Το κολέγιο λειτουργεί σε δύο κύριες τοποθεσίες: το Bede Campus ειδικεύεται στο A-Level, τις τέχνες και τον αθλητισμό- το City Campus ειδικεύεται σε θέματα κατασκευών και μηχανικής.

Λίστα με 11 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Sunderland College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Sunderland College

• Sunderland College - Tia
  • Sunderland College - Brooke