Staffordshire University
Staffordshire University - Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23390 £20411 £24692
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

Το Staffordshire University φέρνει μια νέα προσέγγιση στην εκπαίδευση στο νέο Digital Institute του Λονδίνου. Ολοκαίνουργιο για τον Σεπτέμβριο του 2019, το Ινστιτούτο εδρεύει στο Here East, ακριβώς στην καρδιά του Ολυμπιακού Πάρκου στο Λονδίνο. Θα διδάσκεστε σε νέους ανοιχτούς χώρους μάθησης με την καλύτερη νέα τεχνολογία και θα έχετε πρόσβαση σε κοινωνικούς χώρους για δικτύωση στον κλάδο, ώστε να έχετε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα.

Το Here East φιλοξενεί μια ποικιλία επιχειρήσεων επικοινωνιών, ραδιοτηλεοπτικών και τεχνολογικών επιχειρήσεων και η μητρόπολη του κεντρικού Λονδίνου βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής με το μετρό, πράγμα που σημαίνει ότι οι δυνατότητες για κοινωνική και επαγγελματική ανάπτυξη είναι ατελείωτες.

Στο μάθημα αυτό θα αναπτύξετε τις δεξιότητές σας χρησιμοποιώντας το λογισμικό και το υλικό του κλάδου, όπως το Adobe Creative Cloud, το 3DS Max και τη μηχανή παιχνιδιών Unreal. Χρησιμοποιώντας επαγγελματικές τεχνικές που αποκτάτε μέσα από διαλέξεις, σεμινάρια, σεμινάρια και εργαστήρια του κλάδου, θα αναπτύξετε ένα χαρτοφυλάκιο με έργα που ανταποκρίνονται στα πρότυπα του κλάδου.

Στο Έτος 1 θα μάθετε για τις σωληνώσεις ανάπτυξης επιπέδων και το σχεδιασμό και την υλοποίηση μηχανικών παιχνιδιών. Θα καλύψετε δεξιότητες 3D μοντελοποίησης και θα αναπτύξετε κατανόηση των μηχανών 3D παιχνιδιών.

Στο δεύτερο έτος, θα εργαστείτε σε ένα ομαδικό έργο ως νεότερο μέλος μιας ομάδας ανάπτυξης. Θα εξειδικευτείτε ως σχεδιαστής παιχνιδιών μέσω ενοτήτων που καλύπτουν προηγμένες μηχανές παιχνιδιών, scripting και σχεδιασμό UI.

Στο τρίτο έτος θα γίνετε ανώτερο μέλος της συνεργατικής ομάδας ανάπτυξης. Ολοκληρώνοντας τις δεξιότητές σας και το χαρτοφυλάκιό σας μέσω ατομικών έργων και ενοτήτων παραγωγής παιχνιδιών. Εκπρόσωποι από εταιρείες παιχνιδιών έρχονται στο Πανεπιστήμιο για ανάπτυξη και εκπαίδευση, παρέχοντάς σας εξαιρετικές ευκαιρίες να δικτυωθείτε με επαγγελματίες του κλάδου και πιθανούς εργοδότες.

Θα σπουδάσετε το πρώτο έτος στο College of Haringey, Enfield and North East London στην πανεπιστημιούπολη του Tottenham και μετά την επιτυχή ολοκλήρωση θα συνεχίσετε τις σπουδές σας στο Staffordshire University London στο Digital Institute που εδρεύει στο Here East. Τα υψηλά επίπεδα υποστήριξης και καθοδήγησης από τους καθηγητές θα σας προετοιμάσουν για σπουδές σε επίπεδο πτυχίου.

Με την επιτυχή ολοκλήρωση των σπουδών, θα εκδώσουμε το ακόλουθο δίπλωμα: BSc (Hons) Computer Games Design.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
    • Others for specific English Language and undergraduate awards for overseas students
    • Graduate Degrees Journalism
    • Undergraduate Degrees Journalism and Media Studies
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςComputer Games Design (with a foundation year) - Staffordshire University London, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Σχεδιασμός ηλεκτρονικών παιχνιδιών (με έτος θεμελίωσης) - Staffordshire University London BSc (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Staffordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Το Πανεπιστήμιο Staffordshire ιδρύθηκε το 1970 στο Stoke-on-Trent των West Midlands και προσφέρει την ευκαιρία να γίνετε μέρος μιας ποικιλόμορφης και ζωντανής πόλης. Μια πλούσια εμπειρία παρέχεται σε αυτό το πανεπιστήμιο σε διάφορους τομείς, όπως οι υπερσύγχρονες εξειδικευμένες τεχνικές εγκαταστάσεις του, όπως οι σουίτες Motion Capture για τους φοιτητές εμβιομηχανικής ή οι θάλαμοι νοσοκομειακής προσομοίωσης για όσους ασχολούνται με τον ιατρικό τομέα. Οι αλλοδαποί σπουδαστές μπορούν επίσης να προσβλέπουν στη γλωσσική υποστήριξη από τις καθορισμένες ομάδες του πανεπιστημίου, για να εξασφαλίσουν ένα δυνατό ξεκίνημα σε ακαδημαϊκό και κοινωνικό επίπεδο.

Λίστα με 155 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Staffordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Παιχνίδια Yπολογιστών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Staffordshire University: Good times in a great city