South Essex College of Further and Higher Education
Άσκηση, υγεία & αθλητική απόδοση BSc (Hons)
South Essex College of Further and Higher Education - South Essex College of Further and Higher Education

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22438 £20448 £24818
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Το μάθημα προσφέρει την ευκαιρία να εξερευνήσετε τους 6 κύριους άξονες της αθλητικής επιστήμης (Υγεία & Ευεξία, Διατροφή, Επαγγελματική Πρακτική, Ανθρώπινη Φυσιολογία, Ανθρώπινη Ψυχολογία & Αθλητική Απόδοση) παρέχοντας μια ολοκληρωμένη μαθησιακή εμπειρία που συνδυάζει θεωρητική, πρακτική και βιομηχανική εργασία. Οι θεωρητικές εργασίες θα επιτρέψουν στους σπουδαστές να μάθουν από την ιστορική εφαρμογή της αθλητικής επιστήμης και πώς να κριτικάρουν το έργο του παρελθόντος και να εφαρμόζουν σύγχρονες αρχές για τη βελτίωση της ανθρώπινης κατάστασης στο πλαίσιο της άσκησης, της υγείας και της αθλητικής απόδοσης. Εκτός από την ανάπτυξη της επίγνωσης των αθλητικών ιδεολογιών στο πλαίσιο των 6 κατευθύνσεων, οι φοιτητές θα επιδείξουν επαγγελματική ανάπτυξη μέσω πρακτικής εργασίας, συμπεριλαμβανομένων αναστοχαστικών εργασιών στον κλάδο, πρακτικής άσκησης και απόκτησης πρόσθετων προσόντων καθ' όλη τη διάρκεια των 3 ετών.

Το μάθημα σας παρέχει ευκαιρίες να ελέγξετε την κατανόηση των θεμάτων ανεπίσημα πριν ολοκληρώσετε τις επίσημες αξιολογήσεις που υπολογίζονται για την τελική σας βαθμολογία. Κάθε ενότητα περιλαμβάνει κανονικά τουλάχιστον ένα κομμάτι πρακτικής ή "διαμορφωτικής" αξιολόγησης για το οποίο θα λάβετε ανατροφοδότηση από τον καθηγητή σας. Οι αξιολογήσεις στην τάξη είναι αναπτυξιακές και οι βαθμοί που λαμβάνετε γι' αυτές δεν υπολογίζονται στον βαθμό της ενότητάς σας. Στο τέλος κάθε ενότητας πραγματοποιείται μια επίσημη ή "συνοπτική" αξιολόγηση. Οι μέθοδοι αξιολόγησης περιλαμβάνουν εργασίες (όπως δοκίμια, εκθέσεις, μελέτες περιπτώσεων, σχέδια κατάρτισης, ερευνητικές προτάσεις), παρουσιάσεις, εξετάσεις και πρακτική εργασία. Οι βαθμοί που επιτυγχάνονται από τις συνοπτικές αξιολογήσεις θα συνυπολογίζονται στο βαθμό της ενότητάς σας, με το ποσοστό κατανομής μεταξύ των εργασιών να προσδιορίζεται σε κάθε σύντομη περιγραφή της εργασίας ή στον οδηγό της ενότητας.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 7

IELTS 7.0 - τουλάχιστον 6.5 σε όλα τα στοιχεία.

Το Πανεπιστημιακό Κέντρο αποφάσισε να σταματήσει προσωρινά τη χορηγία διεθνών φοιτητών που χρειάζονται φοιτητική βίζα για να σπουδάσουν στα προγράμματά μας στις πανεπιστημιουπόλεις μας στο Ηνωμένο Βασίλειο μέχρι νεωτέρας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςExercise, Health & Sports Performance, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Άσκηση, υγεία & αθλητική απόδοση BSc (Hons)

Διεθνή £17930 έτος 1
EU £17930 έτος 1

Σχετικά με το South Essex College of Further and Higher Education

Το South Essex College είναι φορέας παροχής περαιτέρω και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, ο οποίος βρίσκεται σε τρεις κύριες πανεπιστημιουπόλεις στην αγγλική κομητεία του Essex. Αυτές οι τρεις τοποθεσίες περιλαμβάνουν πανεπιστημιουπόλεις στο Basildon, στο Southend και στο Grays High Street (Thurrocks). Οι τοποθεσίες είναι αφιερωμένες στις ψηφιακές τεχνολογίες, στα επαγγελματικά μαθήματα και στα εξειδικευμένα εργαστήρια, αντίστοιχα.

Λίστα με 20 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του South Essex College of Further and Higher Education - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του South Essex College of Further and Higher Education

University Centre Southend

Σωματική δραστηριότητα και υγεία BSc (Hons) Πανεπιστήμιο Edinburgh Napier