Royal Welsh College of Music and Drama
Διαχείριση Τεχνών (Πλήρης φοίτηση) MA
Royal Welsh College of Music and Drama - Royal Welsh College of Music and Drama

Με επαγγελματική εστίαση, η εκπαίδευσή μας στη διαχείριση τεχνών σας εφοδιάζει με τις δεξιότητες και την εμπειρία που απαιτούνται για μια καριέρα στον δημιουργικό τομέα. Η απασχολησιμότητα βρίσκεται στο επίκεντρο του προγράμματος και συνεργαζόμαστε με περισσότερους από τριάντα συνεργαζόμενους οργανισμούς, καθώς και με το δικό μας μοναδικό περιβάλλον του κέντρου τεχνών και του ωδείου μας, για να προσφέρουμε υψηλής ποιότητας, καθοδηγούμενες ευκαιρίες μάθησης με βάση την εργασία. Οι απόφοιτοί μας είναι ιδιαίτερα περιζήτητοι από τη βιομηχανία. Από το 2013, το πρόγραμμα έχει διατηρήσει το 100% της εξέλιξης σε ρόλους στη βιομηχανία σε όλους τους κλάδους διαχείρισης τεχνών.

Υπάρχουν τρεις διαθέσιμες εξειδικευμένες διαδρομές:

• Γενική διαχείριση τεχνών
  • Δημιουργική παραγωγή
  • Διαχείριση ορχήστρας

Οι διεθνείς υποψήφιοι των οποίων η πρώτη γλώσσα δεν είναι η αγγλική θα πρέπει να αποκτήσουν προσόντα αγγλικής γλώσσας. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ιστοσελίδα μας: https://www.rwcmd.ac.uk/englishlanguage
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArts Management (Full Time), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι συνήθεις προϋποθέσεις εισαγωγής περιλαμβάνουν πτυχίο σε οποιοδήποτε γνωστικό αντικείμενο. Το Κολλέγιο εξετάζει επίσης αιτήσεις από άτομα που έχουν εργαστεί στη βιομηχανία των τεχνών, συνήθως με τουλάχιστον διετή σχετική εμπειρία. Όλοι οι υποψήφιοι αναμένεται να είναι σε θέση να αποδείξουν καλή κατανόηση των επαγγελμάτων διαχείρισης τεχνών. Η τελική επιλογή γίνεται βάσει συνέντευξης.

Δίδακτρα Διαχείριση Τεχνών (Πλήρης φοίτηση) MA

Αγγλία £11900
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11900
Σκωτία £11900
Ουαλία £11900
Channel Islands £11900
Ιρλανδία £11900
EU £23300
Διεθνή £23300

Σχετικά με το Royal Welsh College of Music and Drama

Το Royal Welsh College of Music & Drama είναι ένα κολλέγιο καλλιτεχνικών επιδόσεων με καθεστώς ωδείου, το οποίο βρίσκεται στην πρωτεύουσα της Ουαλίας, το Κάρντιφ. Οι προπτυχιακοί φοιτητές έχουν την ευκαιρία να σπουδάσουν μαθήματα όπως η τζαζ, η υποκριτική και η διαχείριση σκηνής υπό την καθοδήγηση βετεράνων καθηγητών που έχουν εργαστεί εκτενώς στον τομέα τους. Οι φοιτητές που σκοπεύουν να σπουδάσουν σε μεταπτυχιακό επίπεδο θα βρουν ένα ασυνήθιστα μεγάλο εύρος επιλογών θεμάτων προς εξερεύνηση. Ανεξάρτητα από το τι σκοπεύετε να σπουδάσετε εδώ, το Royal Welsh College of Music and Drama έχει μια καλά κερδισμένη φήμη στον κλάδο και προετοιμάζει όλους τους σπουδαστές του σε εξαιρετικό επίπεδο.

Λίστα με 22 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Royal Welsh College of Music and Drama - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Interview with RWCMD's MA Arts Management Students
  • First Impressions

Royal Welsh College of Music and Drama