Royal Academy of Music, University of London
Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών (Σύνθεση: Εντατική) MA (PG)
Royal Academy of Music, University of London - Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 70 αποφοίτους Master of Arts (Composition: Intensive) MA (PG) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με Μουσική από το Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με Μουσική.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Η σύνθεση στην Ακαδημία έχει διεθνή φήμη με επίκεντρο τα εντατικά προγράμματα που βασίζονται σε έργα. Όλες οι εργασίες προβάλλονται και ηχογραφούνται σε τακτικά εργαστήρια με σπουδαστές οργάνων και φωνητικών οργάνων. Πολλές ευκαιρίες προκύπτουν για συνθέσεις σπουδαστών που παίζονται από σύνολα και ορχήστρες, και προσφέρονται παραγγελίες για τη συγγραφή έργων για μεγάλο αριθμό εκδηλώσεων. Η κανονική διάρκεια των μαθημάτων είναι δύο έτη, αν και σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να επιτραπεί στους σπουδαστές να ακολουθήσουν την επιλογή του ενός έτους. Η πορεία των σπουδών (MA 1 ή 2 έτη, ή MMus) μπορεί να συζητηθεί κατά τη συνέντευξη εισαγωγής και να προσαρμοστεί ανάλογα με την περίπτωση, δεν δεσμεύεστε από την επιλογή που θα επιλέξετε όταν υποβάλετε την αίτησή σας στο UCAS Conservatoires.

Η προθεσμία για να λάβει η Ακαδημία τόσο την αίτησή σας UCAS Conservatoires όσο και το χαρτοφυλάκιό σας είναι 2 Οκτωβρίου, 18:00 ώρα Ηνωμένου Βασιλείου.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Master of Arts (Composition: Intensive) MA (PG) από Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου

50% Διδάσκοντες επαγγελματίες
30% Επαγγέλματα ειδικευμένων επαγγελμάτων
10% Στοιχειώδη επαγγέλματα
5% Διοικητικά επαγγέλματα

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

**Παρακαλούμε δείτε τις πληροφορίες στο https:**//www.ram.ac.uk/study/about-our-courses

Κατανομή διαβάθμισης

Οι μαθητές του μαθήματος έλαβαν τους ακόλουθους βαθμούς

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Μουσική

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 5.5

Ελάχιστη βαθμολογία 5,5 σε κάθε τμήμα της εξέτασης.

PTE Academic 59

Ελάχιστη βαθμολογία 59 σε κάθε ενότητα της εξέτασης.

TOEFL (iBT) 72

Ελάχιστη βαθμολογία για την ανάγνωση: 18, ακρόαση: 17, ομιλία: 20, γραπτό λόγο: 17.

Στην Ακαδημία είμαστε υπερήφανοι για την ποικιλόμορφη διεθνή κοινότητά μας. Πάνω από 800 φοιτητές σπουδάζουν εδώ κάθε χρόνο, με περίπου εξήντα διαφορετικές εθνικότητες από όλο τον κόσμο. https://www.ram.ac.uk/student-life/international https://www.ram.ac.uk/accommodation Σε όλους τους υποψηφίους που θα επιλεγούν για να προχωρήσουν, μετά την αξιολόγηση του χαρτοφυλακίου τους, προσφέρουμε την επιλογή της συνέντευξης μέσω βίντεο ή αυτοπροσώπως - παρακαλούμε να δηλώσετε την προτίμησή σας για τη συνέντευξη με την επιλογή της "τοποθεσίας ακρόασης".

Οι υποτροφίες εισόδου χορηγούνται βάσει προσόντων μετά από αξιολόγηση της εισόδου κατά τη διάρκεια των προκηρυγμένων ακροάσεων. Οι συνθέτες αξιολογούνται για υποτροφίες βάσει της συνέντευξης του δεύτερου γύρου. Δεν υπάρχει ξεχωριστή διαδικασία υποβολής αιτήσεων για υποτροφίες και τα βραβεία υποτροφιών εισόδου επιβεβαιώνονται στις λεπτομέρειες της προσφοράς των υποψηφίων. Μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την οικονομική υποστήριξη στη διεύθυνση https://www.ram.ac.uk/study/fees-scholarships-and-bursaries.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMaster of Arts (Composition: Intensive), MA (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

2 Οκτωβρίου 2024

Σχετικά με το Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου

Η Βασιλική Ακαδημία Μουσικής του Πανεπιστημίου του Λονδίνου ιδρύθηκε το 1822 και βρίσκεται στην καρδιά του κέντρου του Λονδίνου. Αυτή η υψηλού κύρους ακαδημία είναι το παλαιότερο ωδείο στο Ηνωμένο Βασίλειο και έχει αναδείξει πολλά γνωστά ονόματα, όπως ο Harrison Birtwistle, η Annie Lennox και ο Elton John. Όλοι οι σπουδαστές αναμένεται να συμμετάσχουν σε ακρόαση κατά τη διαδικασία εισαγωγής τους, και για κάθε μουσική δεξιότητα υπάρχει ένας κατάλογος με τις βασικές δεξιότητες που αναζητά η ακαδημία, οι οποίες παρατίθενται εκτενώς στον ιστότοπό της.

Λίστα με 25 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου

Συνολικός αριθμός εγγεγραμμένων φοιτητών στο Βασιλική Ακαδημία Μουσικής, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου ανά επίπεδο Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σύνθεση Δημοφιλούς Μουσικής": 780 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022