Queen's University of Belfast
Μηχανολόγος Μηχανικός με διοικητική και βιομηχανική πρακτική άσκηση MSc
Queen's University of Belfast - Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Αυτό το μάθημα έχει αναπτυχθεί σε στενή συνεργασία με τους εργοδότες, εστιάζοντας στην ανάπτυξη δεξιοτήτων που ζητούν ειδικά οι εργοδότες.

• ΓΙΑΤΊ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΉΣΕΤΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΜΆΘΗΜΑ;

Αγαπάς τη μηχανική! Θέλετε να αναπτύξετε τις διοικητικές σας δεξιότητες, παράλληλα με τις τεχνικές σας ικανότητες. Αλλά περισσότερο από αυτό, θέλετε να ξέρετε πώς να τις εφαρμόσετε στον κόσμο της βιομηχανίας.

• ΠΕΡΙΕΧΌΜΕΝΟ ΤΟΥ ΜΑΘΉΜΑΤΟΣ

Θα αναπτύξετε ικανότητες και δεξιότητες που περιλαμβάνουν τις τελευταίες εξελίξεις στους κλάδους της μηχανικής της ενέργειας και της ισχύος, της κατασκευής και του σχεδιασμού. Εκτός από την κάλυψη της πιο πρόσφατης τεχνολογίας της μηχανικής, θα εξοπλιστείτε με τις δημιουργικές, εμπορικές, επιχειρηματικές και διοικητικές δεξιότητες που είναι απαραίτητες για να γίνετε καινοτόμος, επιχειρηματίας και ηγέτης του κλάδου.

• ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΉ ΠΡΑΚΤΙΚΉ ΆΣΚΗΣΗ

Οι φοιτητές του προγράμματος MSc με βιομηχανική πρακτική άσκηση θα περάσουν τουλάχιστον 36 εβδομάδες του δεύτερου έτους τους (τρίτο έτος με την επιλογή μερικής απασχόλησης) σε πρακτική άσκηση σε μια εταιρεία μηχανικών.

Είναι ευθύνη κάθε φοιτητή να οργανώσει τη δική του βιομηχανική πρακτική άσκηση. Η πρακτική άσκηση πρέπει να εγκριθεί από το Πανεπιστήμιο σύμφωνα με τις συμφωνημένες απαιτήσεις υγείας, ασφάλειας και ευημερίας. Οι φοιτητές μπορούν να επωφεληθούν από ένα πρόγραμμα απασχολησιμότητας που βασίζεται στη Σχολή και επικεντρώνεται σε σχετικές δεξιότητες, όπως η σύνταξη βιογραφικού σημειώματος και οι δεξιότητες συνέντευξης, για να υποστηρίξουν τις αιτήσεις τους για βιομηχανική πρακτική άσκηση.

Η επιτυχής ολοκλήρωση του στοιχείου της βιομηχανικής πρακτικής άσκησης απαιτεί από τους φοιτητές να υποβάλουν ικανοποιητικό φάκελο πρακτικής άσκησης στο τέλος της πρακτικής τους άσκησης. Οι φοιτητές που δεν μπορούν να εξασφαλίσουν ή να περάσουν ικανοποιητικά τη βιομηχανική πρακτική τους άσκηση θα ολοκληρωθεί στο MSc Μηχανολόγων Μηχανικών και Διοίκησης.

Απαιτείται η απόδειξη βαθμολογίας IELTS* 6,5, με βαθμολογία τουλάχιστον 5,5 σε οποιοδήποτε συστατικό, ή ισοδύναμου τίτλου αποδεκτού από το Πανεπιστήμιο (*που έχει ληφθεί εντός των τελευταίων 2 ετών) Οι ξένοι φοιτητές που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση στο Queen's University Belfast (και για τους οποίους τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη τους γλώσσα), πρέπει να είναι σε θέση να αποδείξουν ότι γνωρίζουν καλά τα αγγλικά προκειμένου να επωφεληθούν πλήρως από το πρόγραμμα σπουδών ή την έρευνά τους. Οι υπήκοοι χωρών εκτός ΕΟΧ πρέπει επίσης να πληρούν τις μεταναστευτικές απαιτήσεις του UK Visas and Immigration (UKVI) όσον αφορά την αγγλική γλώσσα για σκοπούς θεώρησης. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας για υπηκόους του ΕΟΧ και μη υπηκόους ΕΟΧ βλέπε: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρηματοδότηση και τις υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές, ανατρέξτε στη διεύθυνση http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMechanical Engineering with Management and Industrial Internship, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κανονικά πτυχίο 2.2 Honours ή ισοδύναμος τίτλος αποδεκτός από το Πανεπιστήμιο σε κατάλληλο κλάδο μηχανικής, συμπεριλαμβανομένου ουσιαστικού περιεχομένου μαθηματικών και μηχανικής σε επίπεδο 2.2 Honours ή ισοδύναμου επιπέδου, αποδεκτού από τη Σχολή.

Οι υποψήφιοι που κατέχουν πτυχίο με βαθμό άριστα 2,2 ή ισοδύναμο προσόν αποδεκτό από το Πανεπιστήμιο σε κατάλληλο κλάδο μηχανικής με επιδόσεις σε βασικά μαθήματα κάτω του επιπέδου 2,2 μπορεί να εξεταστούν σε ατομική βάση. Οι εν λόγω υποψήφιοι θα πρέπει να αποδείξουν επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον δύο ετών.

Θα λαμβάνεται υπόψη πτυχίο με βαθμό άριστα 2,1 στα Μαθηματικά ή τη Φυσική ή ισοδύναμο προσόν αποδεκτό από το Πανεπιστήμιο. Οι υποψήφιοι με μη τυποποιημένα προσόντα θα εξετάζονται σε ατομική βάση.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ (QUB) είναι ένα δημόσιο ίδρυμα που απολαμβάνει διεθνούς φήμης για το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου λειτουργίας του ως εκπαιδευτικού κέντρου, και αυτό αντικατοπτρίζεται σήμερα στις εντυπωσιακές κατατάξεις των Πανεπιστημίων του από τους Times Higher Education και την QS. Με τη σημαντική φήμη του πανεπιστημίου για την ερευνητική του προβολή και τα ακαδημαϊκά του αποτελέσματα, καθώς και με τη ζωή στην πόλη που προσφέρει η πρωτεύουσα της Ιρλανδίας, το QUB αξίζει να το λάβει υπόψη του κάθε φοιτητής που ελπίζει να διαπρέψει στον τομέα του και παράλληλα να δημιουργήσει όμορφες αναμνήσεις κατά τη διάρκεια αυτής της προσπάθειας.

Λίστα με 326 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Μικρομηχανική Μηχανική MEng (Hons) Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)
- 6% 7% £28800 142 Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης