Queen's University of Belfast
Business for Agri-Food and Rural Enterprise PgCert
Queen's University of Belfast - Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Τα προγράμματα Business for Agri-food and Rural Enterprise, έχουν σχεδιαστεί για να αναπτύξουν μια εννοιολογική κατανόηση των αρχών και των διαδικασιών αλλαγής που επηρεάζουν άτομα, ομάδες ή οργανισμούς στους τομείς της αγροδιατροφής και των αγροτικών επιχειρήσεων, μέσω μιας ενεργητικής και καινοτόμου προσέγγισης στη μάθηση και τη διδασκαλία.

Οι φοιτητές θα ολοκληρώσουν τα μαθήματά τους στο College of Agriculture, Food and Rural Enterprise (CAFRE), Loughry Campus, Cookstown, Co. Tyrone.

Παρακαλώ σημειώστε: το μάθημα αυτό δεν είναι ανοικτό σε διεθνείς φοιτητές λόγω της άδειας DAERA.

Για όσους δεν είναι φυσικοί ομιλητές της αγγλικής γλώσσας, απαιτείται η απόδειξη βαθμολογίας IELTS* 6,0, με βαθμολογία τουλάχιστον 5,5 σε οποιοδήποτε στοιχείο, ή ισοδύναμου τίτλου αποδεκτού από το Πανεπιστήμιο (*που έχει ληφθεί εντός των δύο τελευταίων ετών). Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι το μάθημα αυτό διδάσκεται στο College of Agriculture, Food and Rural Enterprise (CAFRE). Δυστυχώς, το CAFRE δεν διαθέτει άδεια χορηγού της Υπηρεσίας Συνόρων του Ηνωμένου Βασιλείου για να δέχεται διεθνείς φοιτητές. Ως εκ τούτου, δεν είναι δυνατόν να εξεταστούν διεθνείς υποψήφιοι για την εισαγωγή σε αυτό το μάθημα. Οι ξένοι φοιτητές που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση στο Queen's University Belfast (και για τους οποίους τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη τους γλώσσα), πρέπει να είναι σε θέση να αποδείξουν ότι γνωρίζουν καλά τα αγγλικά προκειμένου να επωφεληθούν πλήρως από το πρόγραμμα σπουδών ή την έρευνά τους. Οι υπήκοοι χωρών εκτός ΕΟΧ πρέπει επίσης να πληρούν τις μεταναστευτικές απαιτήσεις του UK Visas and Immigration (UKVI) όσον αφορά την αγγλική γλώσσα για σκοπούς θεώρησης. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας για υπηκόους του ΕΟΧ και μη υπηκόους ΕΟΧ βλέπε: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρηματοδότηση και τις υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές, ανατρέξτε στη διεύθυνση http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςBusiness for Agri-Food and Rural Enterprise, PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο ή ανώτερο ή ισοδύναμο προσόν αποδεκτό από το Πανεπιστήμιο σε οποιαδήποτε ειδικότητα. Θα ληφθούν επίσης υπόψη οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι του Μεταπτυχιακού Πιστοποιητικού στην Επιχειρηματική Επικοινωνία για Αγροτικές Επιχειρήσεις.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ (QUB) είναι ένα δημόσιο ίδρυμα που απολαμβάνει διεθνούς φήμης για το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου λειτουργίας του ως εκπαιδευτικού κέντρου, και αυτό αντικατοπτρίζεται σήμερα στις εντυπωσιακές κατατάξεις των Πανεπιστημίων του από τους Times Higher Education και την QS. Με τη σημαντική φήμη του πανεπιστημίου για την ερευνητική του προβολή και τα ακαδημαϊκά του αποτελέσματα, καθώς και με τη ζωή στην πόλη που προσφέρει η πρωτεύουσα της Ιρλανδίας, το QUB αξίζει να το λάβει υπόψη του κάθε φοιτητής που ελπίζει να διαπρέψει στον τομέα του και παράλληλα να δημιουργήσει όμορφες αναμνήσεις κατά τη διάρκεια αυτής της προσπάθειας.

Λίστα με 326 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Επιστήμη και Τεχνολογία Τροφίμων PgDip Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan
(Cardiff Metropolitan University)
- - - - - Κάρντιφ Oncampus μερική απασχόληση