Queen's University of Belfast
Διαχείριση Τεχνών και Πολιτιστική Πολιτική PhD
Queen's University of Belfast - Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Θα γίνετε μέρος ενός αναπτυσσόμενου περιβάλλοντος διδακτορικής έρευνας και θα σπουδάσετε μαζί με φοιτητές της Βόρειας Ιρλανδίας και του εξωτερικού- επιβλέπουμε φοιτητές που διεξάγουν έρευνα σε,

• Ο σχεδιασμός και η υλοποίηση της πολιτιστικής πολιτικής και η ερμηνεία αυτών των διαδικασιών από τους διαχειριστές των τεχνών και

οι υπεύθυνοι χάραξης πολιτικής

- Η σύνδεση των τομέων κοινωνικής πολιτικής με την πολιτιστική πολιτική

• Οι κοινωνικές διαδικασίες της πολιτιστικής παραγωγής στο πλαίσιο θεσμικών πλαισίων

- Πρόσβαση, συμμετοχή και ανάπτυξη του κοινού στις τέχνες

- Θέματα ισότητας και πολυμορφίας

- Διεθνοποίηση και διακρατικές ανταλλαγές

- Υποδοχή της τέχνης και του πολιτισμού

• Θεσμικά, ιστορικά και κοινωνικά πλαίσια για τη δημιουργία και την προβολή της τέχνης και της πολιτιστικής κληρονομιάς

- Επιπτώσεις των τεχνών και του πολιτιστικού έργου

Ενδιαφερόμαστε επίσης για έργα που αναπτύσσονται μέσω διεπιστημονικών προσεγγίσεων και ομάδων επίβλεψης:

• Η διαχείριση και η διακυβέρνηση των πολιτιστικών τομέων και ιδρυμάτων
  • Βιωσιμότητα και συνάφεια των επιχειρηματικών μοντέλων για τη διαχείριση των τεχνών
  • Ο αντίκτυπος των νέων τεχνολογιών στη διαχείριση των τεχνών και στη χάραξη πολιτιστικής πολιτικής

Απαιτείται η απόδειξη βαθμολογίας IELTS* 6,5, με βαθμολογία τουλάχιστον 5,5 σε οποιαδήποτε συνιστώσα, ή ισοδύναμου τίτλου αποδεκτού από το Πανεπιστήμιο. *Προσκομίζεται εντός των δύο τελευταίων ετών Οι διεθνείς φοιτητές που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση στο Queen's University Belfast (και για τους οποίους τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη τους γλώσσα), πρέπει να είναι σε θέση να αποδείξουν ότι γνωρίζουν καλά τα αγγλικά, προκειμένου να επωφεληθούν πλήρως από τις σπουδές ή την έρευνά τους. Οι υπήκοοι χωρών εκτός ΕΟΧ πρέπει επίσης να πληρούν τις μεταναστευτικές απαιτήσεις του UK Visas and Immigration (UKVI) όσον αφορά την αγγλική γλώσσα για σκοπούς θεώρησης. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας για υπηκόους του ΕΟΧ και μη υπηκόους ΕΟΧ βλέπε: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρηματοδότηση και τις υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές, ανατρέξτε στη διεύθυνση http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArts Management and Cultural Policy, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο με βαθμό άριστα 2,1 ή ισοδύναμο προσόν αποδεκτό από το Πανεπιστήμιο. Αν και ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών (ή ισοδύναμο προσόν αποδεκτό από το Πανεπιστήμιο) δεν είναι απαραίτητος, είναι επιθυμητός και οι υποψήφιοι χωρίς αυτό το προσόν θα εξετάζονται κατά περίπτωση.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ (QUB) είναι ένα δημόσιο ίδρυμα που απολαμβάνει διεθνούς φήμης για το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου λειτουργίας του ως εκπαιδευτικού κέντρου, και αυτό αντικατοπτρίζεται σήμερα στις εντυπωσιακές κατατάξεις των Πανεπιστημίων του από τους Times Higher Education και την QS. Με τη σημαντική φήμη του πανεπιστημίου για την ερευνητική του προβολή και τα ακαδημαϊκά του αποτελέσματα, καθώς και με τη ζωή στην πόλη που προσφέρει η πρωτεύουσα της Ιρλανδίας, το QUB αξίζει να το λάβει υπόψη του κάθε φοιτητής που ελπίζει να διαπρέψει στον τομέα του και παράλληλα να δημιουργήσει όμορφες αναμνήσεις κατά τη διάρκεια αυτής της προσπάθειας.

Λίστα με 326 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Management Science PhD Πανεπιστήμιο του Kent
(University of Kent)
- - - £6920 - Καντέρμπερι Oncampus μερική απασχόληση