Queen's University of Belfast
Προηγμένη φαρμακευτική πρακτική (με ανεξάρτητη συνταγογράφηση) MSc
Queen's University of Belfast - Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Το πρόγραμμά μας Advanced Pharmacy Practice έχει σχεδιαστεί για τους νοσοκομειακούς φαρμακοποιούς της Βόρειας Ιρλανδίας που επιθυμούν να ασκήσουν το επάγγελμα σε επίπεδο Advanced Practitioner.

Το Στάδιο 1 (στάδιο PG Diploma) αποσκοπεί στην ανάπτυξη των γνώσεων του σπουδαστή στη θεραπευτική σε διάφορους βασικούς τομείς και περιλαμβάνει την εκπαίδευση ως ανεξάρτητος μη ιατρικός συνταγογράφος.

Στο στάδιο 2 (στάδιο MSc), οι φοιτητές εκπαιδεύονται σε μεθόδους έρευνας και ανάλυσης δεδομένων και καλούνται να αναλάβουν ένα έργο αξιολόγησης/ανάπτυξης υπηρεσιών.

Οι αλλοδαποί φοιτητές που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση στο Queen's University Belfast (και για τους οποίους τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη τους γλώσσα), πρέπει να είναι σε θέση να αποδείξουν την επάρκειά τους στην αγγλική γλώσσα, προκειμένου να επωφεληθούν πλήρως από το πρόγραμμα σπουδών ή την έρευνά τους. Οι υπήκοοι χωρών εκτός ΕΟΧ πρέπει επίσης να πληρούν τις απαιτήσεις του UK Visas and Immigration (UKVI) για τη μετανάστευση όσον αφορά την αγγλική γλώσσα για σκοπούς θεώρησης. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας για υπηκόους του ΕΟΧ και μη υπηκόους ΕΟΧ βλέπε: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρηματοδότηση και τις υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές, ανατρέξτε στη διεύθυνση http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Pharmacy Practice (with Independent Prescribing), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πρωτοβάθμιο πτυχίο Φαρμακευτικής (τουλάχιστον Bachelor Degree) από ίδρυμα εγκεκριμένο από το Πανεπιστήμιο. Επιπλέον, όλοι οι υποψήφιοι πρέπει:

• να έχουν ορίσει έναν καθορισμένο ιατρό πριν από την έναρξη των ενοτήτων συνταγογράφησης,
  • να έχουν ολοκληρώσει το πρόγραμμα βασικής/επαγγελματικής κατάρτισης (VT) του NICPLD ή να είναι σε θέση να αποδείξουν ισοδύναμη εμπειρία,
  • να απασχολούνται ως νοσοκομειακοί φαρμακοποιοί.

Παρακαλώ σημειώστε: το πρόγραμμα αυτό είναι ανοικτό μόνο σε υποψηφίους που κατοικούν στη Βόρεια Ιρλανδία ή σε φαρμακοποιούς στην Ιρλανδία κατόπιν προηγούμενης συμφωνίας μεταξύ του QUB και του εργοδότη του υποψηφίου.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ

Το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ (QUB) είναι ένα δημόσιο ίδρυμα που απολαμβάνει διεθνούς φήμης για το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου λειτουργίας του ως εκπαιδευτικού κέντρου, και αυτό αντικατοπτρίζεται σήμερα στις εντυπωσιακές κατατάξεις των Πανεπιστημίων του από τους Times Higher Education και την QS. Με τη σημαντική φήμη του πανεπιστημίου για την ερευνητική του προβολή και τα ακαδημαϊκά του αποτελέσματα, καθώς και με τη ζωή στην πόλη που προσφέρει η πρωτεύουσα της Ιρλανδίας, το QUB αξίζει να το λάβει υπόψη του κάθε φοιτητής που ελπίζει να διαπρέψει στον τομέα του και παράλληλα να δημιουργήσει όμορφες αναμνήσεις κατά τη διάρκεια αυτής της προσπάθειας.

Λίστα με 326 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Φαρμακείο MPharm (Hons) Πανεπιστήμιο του Nottingham
(The University of Nottingham)
88% 3% 0% £28600 163 Νότινγκχαμ Oncampus πλήρους απασχόλησης