Queen Mary University of London
Παιδιατρική επείγουσα ιατρική (online) PgCert
Queen Mary University of London - Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Η παιδιατρική επείγουσα ιατρική (PEM) είναι ένας ταχέως εξελισσόμενος τομέας που διασχίζει τα όρια της παιδιατρικής, της επείγουσας ιατρικής, της παιδιατρικής εντατικής θεραπείας και της αναισθησίας. Αυτό το νέο, καινοτόμο, διαδικτυακό πρόγραμμα μερικής φοίτησης σας παρέχει την ευκαιρία να αναπτύξετε τις δεξιότητές σας υπό την καθοδήγηση μιας διεθνούς φήμης σχολής διδασκόντων σε συνεργασία με τον παγκόσμιο εκπαιδευτικό οργανισμό παιδιατρικής Don't Forget The Bubbles (DFTB). Η σχολή του Queen Mary και η ομάδα του DFTB προσφέρουν τη μοναδική τους τεχνογνωσία, διορατικότητα και εμπειρία για να προσφέρουν μια υψηλής ποιότητας διαδραστική διαδικτυακή μαθησιακή εμπειρία.

• Εξαιρετική παγκόσμια φήμη στην επείγουσα ιατρική, τη χειρουργική τραύματος και την εντατική φροντίδα

• Παρέχεται από μια κορυφαία Ιατρική Σχολή του Ηνωμένου Βασιλείου - στα επτά κορυφαία ερευνητικά ιδρύματα πολλαπλών σχολών (REF 2014)

• Σε συνεργασία με το Don't Forget The Bubbles, έναν ηγέτη στη διαδικτυακή εκπαίδευση PEM

• Οι ώρες μερικής απασχόλησης σας επιτρέπουν να εργάζεστε παράλληλα με την απόκτηση προσόντων.

• Αποκτήστε κατανόηση εξειδικευμένων τεχνικών που εφαρμόζονται στη δική σας έρευνα ή σε προχωρημένες υποτροφίες.

Τι θα σπουδάσετε Αυτό το μάθημα θα προσφέρει στους ασκούμενους ιατρούς, νοσηλευτές, παραϊατρικούς και συνεργάτες ιατρούς την ευκαιρία να αποκτήσουν μια εμπεριστατωμένη τεχνογνωσία στον τομέα της ΠΕΜ. Θα παραδίδεται διαδικτυακά επιτρέποντας την πρόσβαση από οπουδήποτε στον κόσμο.

Το πρόγραμμα καλύπτει το εύρος των παρουσιάσεων PEM και θα διδάσκεστε από κορυφαίους εμπειρογνώμονες παγκοσμίως αναγνωρισμένους για την πρωτοποριακή έρευνα και διδασκαλία τους. Μαζί θα εξερευνήσουμε και θα εμβαθύνουμε την κατανόησή σας σε ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, όπως συγγενείς καρδιοπάθειες, επιληπτικές κρίσεις, εμετός με χολή, τραύμα και ανάνηψη, ενώ παράλληλα θα τελειοποιήσουμε τις υπάρχουσες γνώσεις σας σχετικά με τη μεθοδολογία της έρευνας, τη διασφάλιση, τις αναφορές και τις δεξιότητες παρουσίασης. Η μορφή θα επιτρέψει την online συζήτηση γύρω από τα κλινικά ερωτήματα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά στην πρακτική μας. Θα τελειοποιήσετε τις δεξιότητές σας στην ανάγνωση της βάσης τεκμηρίωσης, την αξιολόγηση και τη σύνοψή της και τη μετάδοσή της στους συναδέλφους σας μέσω της μετάφρασης της γνώσης.

Το μάθημα παρέχεται από το Queen Mary σε συνεργασία με τον παγκόσμιο παιδιατρικό εκπαιδευτικό οργανισμό Don't Forget The Bubbles (DFTB). Θα μάθετε από κορυφαίους παγκοσμίως ειδικούς από το Barts and The London και το Don't Forget The Bubbles, αναγνωρισμένους για την πρωτοποριακή έρευνα και διδασκαλία τους. Θα έχετε επίσης πρόσβαση σε βίντεο και ηχογραφήσεις όλων των διαλέξεων και σε άλλους διαδικτυακούς πόρους, συμπεριλαμβανομένων των DFTB Essentials, Beyond Essentials και άλλων ψηφιακών μαθημάτων 2021 DFTB, περιοδικών, βιβλίων και βάσεων δεδομένων.

Το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο για σπουδές σε επίπεδο MSc, μεταπτυχιακού διπλώματος και μεταπτυχιακού πιστοποιητικού. Για το μεταπτυχιακό πιστοποιητικό, θα ολοκληρώσετε 4 ενότητες σε εννέα μήνες. Για το μεταπτυχιακό δίπλωμα, θα ολοκληρώσετε οκτώ διδακτικές ενότητες σε δύο ακαδημαϊκά έτη και για να αποκτήσετε το μεταπτυχιακό δίπλωμα θα ολοκληρώσετε επίσης μια επιστημονική εργασία στο τρίτο έτος.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPaediatric Emergency Medicine (online), PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου (QMUL) ιδρύθηκε το 1989 στην περιοχή Mile End του Λονδίνου. Αυτό το πανεπιστήμιο του Russell Group προσφέρει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών προηγμένης μοριακής απεικόνισης και του Barts and the London Genome Centre για την έρευνα του DNA, μεταξύ πολλών άλλων για ένα ευρύ φάσμα θεμάτων. Το QMUL αποτελεί αναμφίβολα μια εξαιρετική επιλογή για κάθε φοιτητή που επιθυμεί να ακολουθήσει μια πορεία καριέρας στην επιστημονική έρευνα και αναγνωρίζεται παγκοσμίως ως τέτοιο.

Λίστα με 427 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

• What is the best thing about studying at Queen Mary?
  • Queen Mary University of London students talk about their experiences of Clearing
  • Undergraduate study: Engineering at Queen Mary University of London
  • Joining Queen Mary – hear from our students