Nottingham Trent University
Φυσική με πυρηνική τεχνολογία BSc (Hons)
Nottingham Trent University - Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός Αποφοίτων Φυσική και Αστρονομία

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Φυσική στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20000 - £30000 £19500 - £28000 £23500 - £32500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Φυσική και Αστρονομία (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24988 - £33170 £22931 - £36583 £26874 - £45969

Η πυρηνική τεχνολογία είναι το θαύμα της εποχής μας. Μπορεί να ηλεκτροδοτήσει τις πόλεις μας και να βοηθήσει στη θεραπεία των ασθενειών μας. Αυτό το πτυχίο είναι η ευκαιρία σας να μελετήσετε τις εφαρμογές της πυρηνικής φυσικής στον ενεργειακό εφοδιασμό, την ιατρική και τα συστήματα προώθησης, παράλληλα με έναν σταθερό πυρήνα της καθιερωμένης φυσικής. Τα εξειδικευμένα θέματα επεκτείνονται και καλύπτουν τις ιδιότητες και τις δοκιμές υλικών, τα συστήματα πρόωσης, την ασφάλεια της ακτινοβολίας και τον σχεδιασμό αντιδραστήρων. Θα διεξάγετε επίσης πειράματα στο ειδικό εργαστήριο ιονίζουσας ακτινοβολίας. Το μάθημα αυτό αποτελεί ιδανικό σημείο εκκίνησης για μια καριέρα στις συνεχώς αναπτυσσόμενες πυρηνικές βιομηχανίες. Είναι διαπιστευμένο από το Ινστιτούτο Φυσικής.

Γιατί να επιλέξετε αυτό το μάθημα; Θα μάθετε σε περιβάλλοντα που σας εμπνέουν. Διαθέτουμε ένα ειδικά κατασκευασμένο, αναγνωρισμένο από τη Διεθνή Αστρονομική Ένωση, αστεροσκοπείο εντός της πανεπιστημιούπολης, ραδιοτηλεσκόπιο, αξονικό τομογράφο, νέα μικροσκόπια, μαγνητικούς τομογράφους, μικροσκόπιο σάρωσης σήραγγας και εργαστήριο ιοντίζουσας ακτινοβολίας. Αυτό διασφαλίζει ότι αποκτάτε την πρακτική εμπειρία που χρειάζεστε για να ακολουθήσετε μια επιτυχημένη καριέρα. Θα σπουδάσετε καινοτόμα πιστοποιημένα μαθήματα. Τα πρωτοποριακά μαθήματα και η έρευνά μας πραγματοποιούνται σε στενή συνεργασία με πανεπιστημιακούς και βιομηχανικούς εταίρους σε όλο τον κόσμο, παρέχοντας στους φοιτητές μας δεξιότητες και γνώσεις που ανταποκρίνονται σε μεγάλο βαθμό στις ανάγκες της βιομηχανίας. Τα προπτυχιακά μας μαθήματα MSci και BSc Φυσικής είναι διαπιστευμένα από το Ινστιτούτο Φυσικής (IOP), γεγονός που θα σας βοηθήσει να αποκτήσετε νωρίτερα την ιδιότητα του Chartered Physicist. Θα βοηθήσετε στην υλοποίηση έρευνας με αντίκτυπο. Το προσωπικό μας σε θέματα φυσικής συμβάλλει στην ερευνητική δραστηριότητα σε διάφορους τομείς, όπως οι υπερυδρόφοβες επιφάνειες, η απεικόνιση ιατρικού συντονισμού, η συντήρηση έργων τέχνης και ο διαστημικός καιρός. Κάθε χρόνο περίπου δέκα από τους φοιτητές μας πραγματοποιούν αμειβόμενη θερινή πρακτική άσκηση σε αυτές τις ερευνητικές ομάδες. Το NTU βραβεύτηκε πρόσφατα με το επετειακό βραβείο της Βασίλισσας για την έρευνα - το υψηλότερο εθνικό βραβείο που μπορεί να απονεμηθεί.

Οι φοιτητές μας έχουν επίσης πραγματοποιήσει αμειβόμενες καλοκαιρινές τοποθετήσεις σε τοπικά σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και στη Βρετανική Ανταρκτική Έρευνα.

Διαπιστευμένο από το Institute of Physics (IOP) για τη μερική κάλυψη των εκπαιδευτικών απαιτήσεων για Chartered Physicist.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Physics with Nuclear Technology BSc (Hons) από Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

25% Επαγγέλματα εξυπηρέτησης πελατών
15% Επαγγέλματα πωλήσεων
15% Στοιχειώδη επαγγέλματα
15% Διδάσκοντες επαγγελματίες
10% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
5% Επαγγελματίες του χρηματοοικονομικού τομέα
5% Επαγγελματίες φυσικών και κοινωνικών επιστημών
5% Διοικητικά επαγγέλματα
5% Επαγγέλματα πωλήσεων

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Φυσική

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysics with Nuclear Technology, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Nottingham Trent σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Φυσικές Επιστήμες

Φυσικη
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 28 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Το Nottingham Trent University, γνωστό και ως NTU, ιδρύθηκε το 1843 και διαθέτει τέσσερις ξεχωριστές πανεπιστημιουπόλεις σε όλο το Nottinghamshire, με την κύρια πανεπιστημιούπολη City Campus να βρίσκεται στην καρδιά του Nottingham. Το NTU είναι ιδιαίτερα διάσημο στη βρετανική ακαδημαϊκή κοινότητα για τις καλύτερες στατιστικές απασχόλησης μετά την αποφοίτηση από οποιοδήποτε άλλο πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο, με το ίδρυμα να βοηθά πάνω από το 94% των φοιτητών του να ξεκινήσουν στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 368 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho