Loughborough University of Technology
Αειφόρος σχεδιασμός και κατασκευές MSc
Loughborough University of Technology - Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Το MSc Sustainable Design and Construction είναι μοναδικά αφιερωμένο στην ανάπτυξη των γνώσεων και της τεχνογνωσίας των στελεχών κατασκευών σε βιώσιμες πρακτικές, αξιοποιώντας την εμπειρογνωμοσύνη σε θέματα της Σχολής Αρχιτεκτονικής, Κτιριακών Επιστημών και Πολιτικών Μηχανικών.

Η διαχείριση των κατασκευών έχει συνδεθεί αναπόφευκτα με τη βιωσιμότητα. Η απαίτηση για τους διαχειριστές κατασκευών να διαθέτουν τεχνογνωσία στην περιβαλλοντική μηχανική, τη φυσική των κτιρίων, τον αειφόρο σχεδιασμό και την ανάθεση και δοκιμή αειφόρων κτιρίων είναι θεμελιώδης για τη λήψη πρακτικών αποφάσεων και επαγγελματικών κρίσεων.

Το πρόγραμμα αυτό αντιμετωπίζει κρίσιμες παγκόσμιες προκλήσεις ενσωματώνοντας τη σύγχρονη θεωρία και πρακτική της διαχείρισης κατασκευών με τον θεμελιώδη και αλληλένδετο βιώσιμο σχεδιασμό και κατασκευή. Θα επωφεληθείτε από την πρακτική εμπειρία και τις γνώσεις για να εμβαθύνετε την τεχνογνωσία σας για εφαρμογή στον δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα.

Αυτό το πρόγραμμα θα σας εκθέσει στη διεπιστημονική ομαδική εργασία, με επίκεντρο την ενσωμάτωση του βιώσιμου σχεδιασμού και της διαδικασίας κατασκευής σε όλο τον κύκλο ζωής ενός κτιρίου μέσω συνεργατικών πρακτικών. Θα μελετήσετε θέματα όπως ολοκληρωμένες διαδικασίες βιώσιμου σχεδιασμού και κατασκευής, μελέτες περιπτώσεων βιώσιμου σχεδιασμού και κατασκευής, μοντέλο ενεργειακής περιβαλλοντικής αξιολόγησης κτιρίων (BREEAM), σύντομη περιγραφή βιώσιμου σχεδιασμού, σχεδιασμός για κυκλική οικονομία, ανάλυση κύκλου ζωής, υπεύθυνη προμήθεια, πράσινα δομικά υλικά, διαχείριση νερού και αποβλήτων, ανακύκλωση και αποδόμηση και αξιολόγηση μετά τη χρήση. Θα έχετε επίσης την πρόσθετη ευκαιρία να αποκτήσετε προσόντα BREEAM.

Η Σχολή Αρχιτεκτονικής, Δομικών Έργων και Πολιτικών Μηχανικών είναι ένα από τα τέσσερα Κέντρα Αριστείας της Βασιλικής Ακαδημίας Μηχανικής στον τομέα του αειφόρου σχεδιασμού κτιρίων και μία από τις πιο υψηλά χρηματοδοτούμενες ομάδες για το δομημένο περιβάλλον από το Συμβούλιο Έρευνας Μηχανικών και Φυσικών Επιστημών (EPSRC). Η Σχολή φιλοξενεί την Ακαδημία Σωληνώσεων Κτιριακών και Βιομηχανικών Υπηρεσιών (BISPA), η οποία είναι μια συνεργασία με την παγκόσμια κατασκευάστρια εταιρεία χάλυβα Tata Steel και το Chartered Institution of Building Services Engineers (CIBSE). Αυτή η μοναδικά ολιστική θεώρηση των κατασκευών την καθιστά στην καλύτερη θέση για την ανάπτυξη αποφοίτων που ανταποκρίνονται στις αυξανόμενες απαιτήσεις του τομέα.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
    • MSc Media and Cultural Analysis, BSc Business and Management
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSustainable Design and Construction, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Αειφόρος σχεδιασμός και κατασκευές MSc

Διεθνή £28100 έτος 1

Κατατάξεις του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Σχετικά με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Το Πανεπιστήμιο του Loughborough ιδρύθηκε το 1909 και βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη, ανάμεσα στο Leicester και το Nottingham. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε δύο διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις, η μία στο Loughborough και η άλλη στο Λονδίνο. Στην κύρια πανεπιστημιούπολη του Loughborough οι φοιτητές απολαμβάνουν πρόσβαση σε σύγχρονες εγκαταστάσεις, όπως το προηγμένο ερευνητικό εργαστήριο SSEHS, τη βιβλιοθήκη Pilkington, καθώς και πολυάριθμες επιλογές για σνακ και εστιατόρια σε όλη την πανεπιστημιούπολη.

Λίστα με 234 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σχέδιο": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Loughborough has the Best Student Experience in the UK
  • Why study a postgraduate degree with Loughborough University?
  • Exchange students’ experiences of studying at Loughborough University School of Business & Economics
  • Ask our students - Postgraduate Virtual Open Day

(Bath Spa University)
- - - £17760 - Μπαθ Oncampus πλήρους απασχόλησης