Loughborough University of Technology
Τεχνολογία συστημάτων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας MSc
Loughborough University of Technology - Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Το μεταπτυχιακό μας πρόγραμμα MSc Renewable Energy Systems Technology είναι το μακροβιότερο μεταπτυχιακό του Ηνωμένου Βασιλείου που ειδικεύεται στη μηχανική ανανεώσιμων και βιώσιμων πηγών ενέργειας. Τα τελευταία 25 χρόνια, περισσότεροι από 500 φοιτητές από περισσότερες από 30 χώρες έχουν ολοκληρώσει με επιτυχία το πρόγραμμα.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις των εργοδοτών. Θα αναπτύξετε όλο το φάσμα των γνώσεων και των δεξιοτήτων που απαιτούνται για μια επιτυχημένη και αποτελεσματική σταδιοδρομία στον παγκόσμιο τομέα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας. Οι πτυχιούχοι μας με υψηλή εξειδίκευση εκτιμώνται από τη βιομηχανία, ενώ πολλοί από αυτούς κατέχουν σήμερα ανώτερες θέσεις στη βιομηχανία, το εμπόριο, την κυβέρνηση και τις ΜΚΟ.

Το πρόγραμμα σχεδιάζεται και υλοποιείται από εμπειρογνώμονες του Κέντρου Τεχνολογίας Συστημάτων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας (CREST), του μεγαλύτερου ερευνητικού κέντρου του Ηνωμένου Βασιλείου για τη μηχανική της βιώσιμης ενέργειας. Στο CREST, έχουμε σημαντικές συνεργασίες με τη βιομηχανία, τους φορείς χάραξης πολιτικής και τους ερευνητές σε όλο τον κόσμο. Αυτό σημαίνει ότι το μάθημα είναι πάντα ενημερωμένο και περιλαμβάνει την τελευταία έρευνα και σκέψη στην αειφορία των ενεργειακών συστημάτων. Όλες οι ενότητές σας διδάσκονται από αυτούς τους κορυφαίους εμπειρογνώμονες και θα επωφεληθείτε σημαντικά από την εμπειρία τους.

Οι στόχοι του μαθήματος είναι να σας παράσχει ένα προηγμένο τεχνικό επίπεδο εκπαίδευσης σε μια σειρά ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και υποστηρικτικών τεχνολογιών. Αυτές περιλαμβάνουν την ηλιακή, την αιολική ενέργεια, τη βιομάζα, την αποθήκευση ενέργειας και την ανάλυση δεδομένων, με έμφαση στην ενσωμάτωση στα δίκτυα ηλεκτρικής ενέργειας σε αναπτυγμένες και αναπτυσσόμενες χώρες. Επιπλέον, εξετάζονται θέματα πολιτικής, επενδύσεων και περιβαλλοντικά ζητήματα για την κατανόηση του ευρύτερου πλαισίου για τα συστήματα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.

Το μείζον ερευνητικό σας έργο θα σας επιτρέψει να αναπτύξετε σε βάθος δεξιότητες έρευνας και επίλυσης προβλημάτων. Μπορεί να επικεντρωθεί σε πρακτική ή θεωρητική έρευνα σχετικά με ένα ευρύ φάσμα θεμάτων ανανεώσιμων ή βιώσιμων πηγών ενέργειας, από την τεχνολογία έως την πολιτική και τις επενδύσεις.

Με την εγγραφή σας στο ΠΜΣ Τεχνολογία Συστημάτων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας, θα γίνετε μέλος μιας στενής ομάδας φοιτητών από όλο τον κόσμο, με διαφορετικό τεχνικό υπόβαθρο και στάδια σταδιοδρομίας. Θα μοιραστείτε τις εμπειρίες σας και θα συζητήσετε για περιβαλλοντικά και μηχανολογικά θέματα, και θα εργαστείτε μαζί σε πρακτικά έργα και εργασίες μαθημάτων.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
    • MSc Media and Cultural Analysis, BSc Business and Management
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςRenewable Energy Systems Technology, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Τεχνολογία συστημάτων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας MSc

Διεθνή £28100 έτος 1

Κατατάξεις του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Σχετικά με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Το Πανεπιστήμιο του Loughborough ιδρύθηκε το 1909 και βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη, ανάμεσα στο Leicester και το Nottingham. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε δύο διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις, η μία στο Loughborough και η άλλη στο Λονδίνο. Στην κύρια πανεπιστημιούπολη του Loughborough οι φοιτητές απολαμβάνουν πρόσβαση σε σύγχρονες εγκαταστάσεις, όπως το προηγμένο ερευνητικό εργαστήριο SSEHS, τη βιβλιοθήκη Pilkington, καθώς και πολυάριθμες επιλογές για σνακ και εστιατόρια σε όλη την πανεπιστημιούπολη.

Λίστα με 234 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

• Loughborough has the Best Student Experience in the UK
  • Why study a postgraduate degree with Loughborough University?
  • Exchange students’ experiences of studying at Loughborough University School of Business & Economics
  • Ask our students - Postgraduate Virtual Open Day
  • One word to describe the Loughborough University experience
  • Vlog: Q&A with Loughborough University students