Liverpool John Moores University
Δίκαιο και Ποινική Δικαιοσύνη LLB (Hons)
Liverpool John Moores University - Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Το LLB (Hons) Law and Criminal Justice στο Liverpool John Moores University αποτελεί την ιδανική προετοιμασία για μια σειρά από συναρπαστικές σταδιοδρομίες τόσο στον νομικό όσο και στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης. Ενώ το πρόγραμμα αυτό σας προετοιμάζει για μια καριέρα στο νομικό επάγγελμα μετά την ολοκλήρωση των προγραμμάτων επαγγελματικής κατάρτισης για δικηγόρους και barristers, αναπτύσσει επίσης ζωτικής σημασίας προσωπικές δεξιότητες στην ομαδική εργασία, την επικοινωνία, τη συγγραφή και τη διαχείριση του χρόνου, έτσι ώστε να είστε περισσότερο από έτοιμοι να αντιμετωπίσετε τις προκλήσεις μιας σειράς επαγγελματικών σταδιοδρομιών σε περίπτωση που αποφασίσετε ότι η νομική δεν είναι για εσάς.

• Ένα από τα ελάχιστα προγράμματα σπουδών στην Αγγλία και την Ουαλία που συνδυάζει το LLB Law και τις σπουδές ποινικής δικαιοσύνης.
  • Διδασκαλία από υποστηρικτικούς, διεθνώς αναγνωρισμένους επαγγελματίες νομικούς και συγγραφείς και επαγγελματίες της ποινικής δικαιοσύνης
  • ευκαιρίες πρακτικής άσκησης και εθελοντικής εργασίας για τη βελτίωση του βιογραφικού σας σημειώματος
  • Ευκαιρίες για σπουδές στην Ευρώπη στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus/Go Global του Πανεπιστημίου
  • Ευκαιρίες εκπροσώπησης του LJMU σε εθνικούς διαγωνισμούς συζήτησης και διαμεσολάβησης
  • Διαθέσιμο Διεθνές Θεμελιώδες Έτος που προσφέρει άμεση εξέλιξη στο συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών - επισκεφθείτε το Διεθνές Κέντρο Σπουδών του LJMU για να μάθετε περισσότερα.
  • Το πρόγραμμα αυτό δεν αποτελεί πτυχίο νομικής - δείτε τον ιστότοπό μας για περισσότερες λεπτομέρειες

Η αξιολόγηση ποικίλλει ανάλογα με τις ενότητες που επιλέγετε, αλλά συνήθως περιλαμβάνει συνδυασμό εξετάσεων και εργασιών. Η ομάδα διδασκαλίας της Ποινικής Δικαιοσύνης είναι υπερήφανη για τις μεθόδους αξιολόγησής της, οι οποίες συνδυάζουν παραδοσιακές εξετάσεις (θετικές και αθέατες), διαδικτυακές εξετάσεις πολλαπλών επιλογών, εργασίες (δοκίμια, βιβλιογραφικές ανασκοπήσεις και εκθέσεις) και ομαδικές παρουσιάσεις με πρωτοποριακές πρακτικές αξιολογήσεις, όπως είναι η συζήτηση ή η επιχειρηματολογία μιας νομικής υπόθεσης σε δικαστήριο. Αναγνωρίζουμε ότι κάθε μαθητής είναι μοναδικός και μπορεί να έχει διαφορετικές επιδόσεις ανάλογα με τον τρόπο αξιολόγησής του, γι' αυτό και σας επιτρέπουμε να επιλέξετε αξιολογήσεις προσαρμοσμένες στα δικά σας ατομικά πλεονεκτήματα. Μόλις ολοκληρώσετε μια αξιολόγηση, η ανατροφοδότηση δίνεται εντός τριών εργάσιμων εβδομάδων, ώστε να μπορείτε να συζητήσετε αμέσως τους βαθμούς σας με τον καθηγητή σας και να διαπιστώσετε πού έχετε καλές επιδόσεις και σε ποιους τομείς πρέπει να βελτιωθείτε.

Απαιτήσεις προσόντων

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

• All Degrees

Παρακαλούμε δείτε τη σελίδα μας Υποτροφίες και υποτροφίες για περισσότερες πληροφορίες: https://www.ljmu.ac.uk/discover/fees-and-funding/bursaries-and-scholarships
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςLaw and Criminal Justice, LLB (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Δίκαιο και Ποινική Δικαιοσύνη LLB (Hons)

Διεθνή £15600 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Όλα τα ποσά υπόκεινται σε ετήσιες αυξήσεις. Τα δίδακτρα υπόκεινται σε κοινοβουλευτική έγκριση. Τα διεθνή δίδακτρα που αναφέρονται αφορούν την εγγραφή του 2023 και ενδέχεται να αυξηθούν για την εγγραφή του 2024.

• έτος 2
  • έτος 3

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Το Πανεπιστήμιο John Moores του Λίβερπουλ (LJMU) ιδρύθηκε το 1823 και προσφέρει στους φοιτητές του ένα ευρύ φάσμα πόρων, όπως υποστήριξη διεθνών φοιτητών και καριέρας, καθώς και υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις. Ορισμένα παραδείγματα των εξαιρετικών εγκαταστάσεων περιλαμβάνουν εκπαιδευτικές εξέδρες αυτοματισμού Festo, παλμογράφους Tektronix, καθώς και εξελιγμένα εργαστήρια μηχανικής και προσομοιωτές ναυτιλίας. Η πανεπιστημιούπολη βρίσκεται μόλις 10 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Λίβερπουλ, δίνοντας στους εκπαιδευόμενους την ευκαιρία να γνωρίσουν την πόλη στον ελεύθερο χρόνο τους.

Λίστα με 136 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

20705
  • What is your favourite thing about LJMU?
  • Northern Ireland students talking LJMU
  • Explore postgraduate study at an LJMU Open Day
  • International students: Staff support at LJMU
  • BSc (Hons) Sport Psychology at Liverpool John Moores University