Liverpool Hope University
Αθλητιατρική, άσκηση και υγεία MSc
Liverpool Hope University - Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Το ΠΜΣ στην Αθλητιατρική, Άσκηση και Υγεία που εδρεύει στο Πανεπιστήμιο Liverpool Hope έχει σχεδιαστεί για να σας παρέχει μια ευρεία κατανόηση της αθλητιατρικής και της ιατρικής της άσκησης, των αρχών της διαχείρισης και αποκατάστασης μυοσκελετικών τραυματισμών, του ζωτικού ρόλου της σωματικής δραστηριότητας στην προαγωγή της υγείας και την πρόληψη μυοσκελετικών και χρόνιων ασθενειών, καθώς και των θεμελιωδών πτυχών της φυσιολογίας της άσκησης που συνδέονται με κλινικές καταστάσεις. Αυτό θα αναπτύξει τις δυνατότητες μελλοντικής σταδιοδρομίας των φοιτητών σε πολλούς τομείς, όπως ο κορυφαίος αθλητισμός, οι αθλητικές και μυοσκελετικές κλινικές, η ιατρική της άσκησης και οι υπηρεσίες συνταγογράφησης άσκησης, η δημόσια υγεία και οι υπηρεσίες του ΕΣΥ.

Το πρόγραμμα MSc στηρίζεται σε μια ισχυρή έμφαση στη βελτίωση της υγείας μέσω της άσκησης σε συνδυασμό με την αξιολόγηση και την τεκμηριωμένη διαχείριση των αθλητικών και μυοσκελετικών τραυματισμών. Η διδασκαλία πραγματοποιείται με συνδυασμό διαλέξεων και πρακτικών συνεδριών, χρησιμοποιώντας τις άρτια εξοπλισμένες εγκαταστάσεις της Σχολής Επιστημών Υγείας, συμπεριλαμβανομένων των εργαστηρίων φυσιολογίας της άσκησης, εμβιομηχανικής και αθλητικής απόδοσης, των ειδικών κλινικών χώρων διδασκαλίας, της κλινικής φυσικοθεραπείας και αθλητικής αποκατάστασης (PSRC), του γυμναστηρίου και της σουίτας δύναμης και φυσικής κατάστασης.

Το πρόγραμμα αυτό θα παρέχει μια καλή επιστημονική βάση για τους φοιτητές που έχουν ακαδημαϊκά κίνητρα να συνεχίσουν την περαιτέρω εκπαίδευση και να προχωρήσουν σε σπουδές για MPhil και PhD.

• At least 6.0 in Reading and Writing
    • 6.0 in Reading and Writing and no individual score lower than 5.5
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport Medicine, Exercise and Health, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 8 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Το Liverpool Hope University, γνωστό και ως Hope, ιδρύθηκε το 1844 στο προαστιακό περιβάλλον της πόλης του Λίβερπουλ. Το Hope ανήκει επίσημα στη χριστιανική-οικουμενική θρησκεία και παρέχει χώρους για την άσκηση της πίστης σας, όπως το κτίριο EDEN και το Hope Chapel. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν να βρουν εδώ 12 ερευνητικά κέντρα, 2 σύγχρονες βιβλιοθήκες με καταρτισμένο προσωπικό βιβλιοθηκονόμων και όλες τις ανέσεις που θα περιμένατε ως φοιτητής. Όποτε χρειάζεστε λίγο χρόνο μακριά από την πανεπιστημιούπολη στον ελεύθερο χρόνο σας, το ζωντανό κέντρο του Λίβερπουλ απέχει μόλις 40 λεπτά με το λεωφορείο.

Λίστα με 1258 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Άθληση και Υγεία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life at Liverpool Hope
  • Liverpool: a students' view
  • History and Politics at Liverpool Hope University
  • Teacher Training at Liverpool Hope University
  • Law at Liverpool Hope University
  • 1. Why study Education at Liverpool Hope University?

Επιστήμες άσκησης και υγείας με βιομηχανική πρακτική άσκηση Msci (Hons) Πανεπιστήμιο του Aberdeen
(University of Aberdeen)
- - - £26100 £24800 - Αμπερντίν Oncampus πλήρους απασχόλησης
Άσκηση και Αθλητιατρική (Ποδόσφαιρο) MSc Πανεπιστήμιο του Birmingham