Leeds Beckett University
Ιστορία BA (Hons)
Leeds Beckett University - Πανεπιστήμιο Leeds Beckett

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22910 £20830 £24369
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19839 - £26189 £16042 - £26488 £18552 - £31827

Να καλλιεργήσετε την κατανόησή σας για τις κοινωνικές, πολιτιστικές και πολιτικές εξελίξεις στη Βρετανία, την Ευρώπη και τον ευρύτερο κόσμο. Θα εξερευνήσετε την ιστορία από το 1700 και μετά.

Από τα τοπία και την ατμοσφαιρική ρύπανση μέχρι την πολιτική της επανάστασης, μάθετε πώς η σύγχρονη ιστορία συνεχίζει να διαμορφώνει τον κόσμο μας.

Στο πλαίσιο αυτού του μαθήματος, θα:

• Μάθετε πώς οι ιστορικοί βλέπουν το μέλλον με βάση την κατανόηση του παρελθόντος.
  • Επεκτείνετε τις γνώσεις σας για την κοινωνική, πολιτιστική και πολιτική ανάπτυξη από το 1700 και μετά
  • Να αναλύετε έγγραφα, συμπεριλαμβανομένων ταινιών, επίσημων αρχείων, προσωπικών αφηγήσεων και επιστολών, στο πλαίσιο παγκόσμιων γεγονότων.
  • Να συνεργαστείτε άμεσα με κοινότητες του Λιντς και να βοηθήσετε στην αποκάλυψη της πλούσιας ιστορίας της πόλης
  • Αποκτήστε μεταβιβάσιμες δεξιότητες στην έρευνα, τη συγγραφή και την κριτική ανάλυση για να γίνετε ένας απόφοιτος με υψηλή απασχολησιμότητα.

Γιορτάζουμε τους μαθητές και το προσωπικό με πραγματικό πάθος για τις τέχνες και τις ανθρωπιστικές επιστήμες.

Θα καλλιεργήσουμε το πάθος σας. Αυτό το μάθημα θα αναπτύξει τη δημιουργική και κριτική σας σκέψη μέσω:

• Εμπνευσμένη διδασκαλία και πνευματική συζήτηση
  • Καθημερινή αλληλεπίδραση με βραβευμένους συγγραφείς και θεατρικούς συγγραφείς
  • Ένα κυλιόμενο πρόγραμμα από επαγγελματίες της βιομηχανίας των μέσων ενημέρωσης, δημοσιευμένους καθηγητές και παγκοσμίου φήμης ερευνητές

Ευκαιρίες καριέρας

Θα σας ανοίξουμε το μυαλό στο ευρύ φάσμα των ευκαιριών για να ακολουθήσετε μια καριέρα που αγαπάτε. Αυτό θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε, από τη συγγραφή και τη διδασκαλία, τη δημοσιογραφία και τη συγγραφή κειμένων, τις επιχειρήσεις και το μάρκετινγκ μέχρι την έρευνα και τις εκδόσεις.

Καρδιά του πολιτισμού και των τεχνών

Το Λιντς είναι η βόρεια καρδιά του πολιτισμού και των τεχνών. Η πανεπιστημιούπολή σας βρίσκεται στο κέντρο της πόλης, περιτριγυρισμένη από πολυάριθμα μουσεία, γκαλερί τέχνης, θέατρα, εταιρείες παραγωγής ταινιών και στούντιο ηχογράφησης.

Συνεργαζόμαστε άμεσα με μουσεία και γκαλερί του Λιντς και με πολλές περιφερειακές εκδηλώσεις, όπως το Φεστιβάλ Λογοτεχνίας του Ίλκλεϊ και το καρναβάλι των Δυτικών Ινδιάνων του Λιντς.

Ποικιλόμορφη ερευνητική κοινότητα

Η έρευνα και η διδασκαλία μας διερευνούν μια ποικιλία θεμάτων, από τη Νότια Αφρική του Απαρτχάιντ μέχρι τον πολιτιστικό αντίκτυπο της LGBTQ κοινότητας, και από τον on-line ρατσισμό στο ποδόσφαιρο μέχρι τα είδη του 21ου αιώνα.

Μάθηση με τα χέρια

Είμαστε επίσης πολύ πρακτικοί. Θα έχετε πρόσβαση σε τακτικά συνέδρια, σεμινάρια και εκδηλώσεις που διοργανώνονται από το Κέντρο Πολιτισμού και Τεχνών, καθώς και σε συνεργασίες με ινστιτούτα και πολιτιστικούς οργανισμούς.

Γιατί να σπουδάσετε Ιστορία στο Πανεπιστήμιο Leeds Beckett...

• Το 100% των φοιτητών ήταν θετικοί για τη διδασκαλία στο BA (Hons) History*
  • Κατατασσόμαστε στα 15 καλύτερα πανεπιστήμια του Ηνωμένου Βασιλείου για σπουδές Ιστορίας**
  • Προσκεκλημένες διαλέξεις από επαγγελματίες του κλάδου
  • Πρακτική επιλογή μαθημάτων εφαρμοσμένων ανθρωπιστικών επιστημών
  • Ισχυρές και ουσιαστικές συνεργασίες με κοινοτικές οργανώσεις
  • 96,4% των αποφοίτων εργάζονται ή συνεχίζουν τις σπουδές τους 15 μήνες μετά την αποφοίτηση** Εθνική έρευνα φοιτητών 2023

*2024 Guardian Subject League Tables Ποσοστό των ερωτηθέντων από αυτό το μάθημα, HESA Graduate Outcomes 20-21

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για τουρισμός, μεταφορές και ταξίδια

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHistory, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ιστορία BA (Hons)

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Leeds Beckett στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Leeds Beckett σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 23 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Leeds Beckett

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Leeds Beckett

Το Πανεπιστήμιο Leeds Beckett ιδρύθηκε το 1824 και βρίσκεται στη βόρεια πλευρά του κέντρου της πόλης του Λιντς. Στην περιοχή υπάρχουν διάφορα κτίρια της πανεπιστημιούπολης, όπως το Polytechnic site, το Electric Press, το Old Broadcasting House, το Business School του πανεπιστημίου και πολλά άλλα. Το Λιντς είναι η ιδανική πόλη για φοιτητές, με πληθώρα δραστηριοτήτων και νυχτερινής ζωής για να επωφεληθείτε, καθώς και αξιόπιστη υπηρεσία λεωφορείων για εύκολη μετακίνηση.

Λίστα με 121 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Leeds Beckett - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Leeds Beckett

20125
  • Day in the Life at Headingley Campus | Student Vlog