Hartpury University and Hartpury College
Διατροφή στον αθλητισμό και την άσκηση BSc (Hons)
Hartpury University and Hartpury College - Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20947 £17457 £20082
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18315 - £23977 £13961 - £21631 £15919 - £25642

Εξετάστε την επιστήμη πίσω από την επίδραση της διατροφής στην αθλητική απόδοση. Χρησιμοποιήστε την ειδική κουζίνα αθλητικών επιδόσεων και τα εργαστήρια ανθρώπινης απόδοσης, δουλεύοντας με μια σειρά αθλητών, μεταξύ άλλων από την ομάδα ράγκμπι του πρωταθλήματος, τις 10 αθλητικές ακαδημίες μας και τους άνδρες και τις γυναίκες του ερασιτεχνικού αθλητισμού .

Η διδασκαλία σας θα γίνεται σύμφωνα με τις κατευθυντήριες γραμμές που ορίζονται από το Μητρώο Διατροφής Αθλητισμού και Άσκησης (SENr), το οποίο θέτει τα πρότυπα για όλους τους επαγγελματίες του τομέα, έτσι ώστε να είστε σίγουροι ότι θα είστε έτοιμοι για τη βιομηχανία όταν αποφοιτήσετε.

Αναπτύξτε τις δεξιότητές σας χρησιμοποιώντας εξειδικευμένο διατροφικό λογισμικό, μαγειρεύοντας και παράγοντας μενού για τους αθλητές μας αναψυχής και επιδόσεων σε όλη την πανεπιστημιούπολη. Θα υποστηρίζεστε καθ' όλη τη διάρκεια από ερευνητικό προσωπικό που είναι ειδικοί στον τομέα τους.

Θα ενθαρρυνθείτε να αναπτύξετε τις πρακτικές σας δεξιότητες, αλλά και να σκεφτείτε κριτικά για τις υπάρχουσες θεωρίες και πρακτικές, καθώς και να διεξάγετε τη δική σας έρευνα για να βοηθήσετε στη διαμόρφωση του μέλλοντος του κλάδου. Θα μπορούσατε επίσης να ενισχύσετε το βιογραφικό σας σημείωμα με προσόντα του κλάδου και ευκαιρίες πρακτικής άσκησης, δίπλα στις ομάδες της αθλητικής ακαδημίας μας ή σε εξωτερικούς φορείς.

Διαθέτουμε μια ισχυρή παγκόσμια κοινότητα, με φοιτητές και προσωπικό από περισσότερες από 60 χώρες. Η εξειδικευμένη ομάδα μας για το εξωτερικό θα σας υποστηρίξει σε κάθε βήμα του πανεπιστημιακού σας ταξιδιού - από την αρχική έρευνα μέχρι την εγγραφή και την αποφοίτηση. Θα σας καθοδηγήσουν σχετικά με τη διαβίωση και τη μάθηση στο Ηνωμένο Βασίλειο, την υποβολή της αίτησής σας, τις βίζες, τη χρηματοδότηση των φοιτητών, τη στέγαση και πολλά άλλα. Θα κανονίσουν επίσης να σας παραλάβουν από το αεροδρόμιο ή το σιδηροδρομικό σταθμό κατά την άφιξή σας και θα σας υποστηρίξουν να εγκατασταθείτε στην πανεπιστημιακή ζωή κατά το πρώτο εξάμηνο. Ως διεθνής φοιτητής, έχετε εγγυημένη στέγαση στο πρώτο έτος σπουδών σας.

Οι σπουδές σε ένα πτυχίο είναι μια επένδυση που αξίζει τον κόπο, παρέχοντας ευκαιρίες και εμπειρίες που θα σας βοηθήσουν να χαράξετε ένα ικανοποιητικό και επιτυχημένο μέλλον. Γνωρίζουμε ότι η πρόσβαση σε χρηματοδότηση, με τη μορφή δανείων, επιχορηγήσεων, υποτροφιών και υποτροφιών, μπορεί να καταστήσει τις σπουδές σε ένα πτυχίο εφικτές για πολλούς φοιτητές. Παράλληλα με τα κρατικά δάνεια, το Πανεπιστήμιο Hartpury και οι συνεργάτες μας προσφέρουν μια σειρά από πακέτα οικονομικής υποστήριξης σε επιλέξιμους φοιτητές που υποβάλλουν αίτηση για τα προγράμματά μας. Επισκεφθείτε τη σελίδα μας για τη χρηματοδότηση των φοιτητών για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι προσφέρεται για να σας βοηθήσει με τα έξοδα των σπουδών σας: http://www.hartpury.ac.uk/university/facilities/life-at-hartpury/finance/
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport and Exercise Nutrition, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διατροφή στον αθλητισμό και την άσκηση BSc (Hons)

Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £16500 έτος 1
Channel Islands £9250 έτος 1
Διεθνή £16500 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Τα δίδακτρα στο σπίτι για το Sandwich Year £925

Διεθνή/ΕΕ δίδακτρα για το Sandwich Year £4,400

Μέγιστα δίδακτρα μερικής φοίτησης (μόνο για φοιτητές εσωτερικού) £6.935

Τα τέλη αυτά υπόκεινται στην έγκριση του Σχεδίου Πρόσβασης και Συμμετοχής και του OfS.

• έτος 2
  • έτος 3

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αθλητική Επιστήμη

Αθλητική Επιστήμη
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 4 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College

Το Πανεπιστήμιο Hartpury είναι ένα κέντρο εκπαίδευσης ζώων και κτηνιατρικής που βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη, μόλις δέκα λεπτά με το αυτοκίνητο από το Gloucester. Μεταξύ των διαθέσιμων επιλογών προγραμμάτων εδώ, οι υποψήφιοι φοιτητές μπορούν να περιμένουν να βρουν προγράμματα σπουδών που σχετίζονται με την κτηνιατρική νοσηλευτική, τις επιστήμες των ιπποειδών, τα ζώα στον αθλητισμό και πολλά άλλα.

Λίστα με 65 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Hartpury και Hartpury College

• Accessible learning opportunities at Hartpury University | Daniel's story
  • My Hartpury experience | Canada Rugby's Matt Evans