Farnborough College of Technology
Πληροφορική (Συμπλήρωση) BSc (Hons)
Farnborough College of Technology - Farnborough College of Technology

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Computing (Top-up) BSc (Hons) στο Farnborough College of Technology για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Σπουδές σχεδιασμού.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22025 £20113 £23568
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19981 - £25071 £15144 - £24676 £17604 - £29974

Ολοκληρώστε τις σπουδές σας στην πληροφορική με το μονοετές πτυχίο μας top-up. Εάν έχετε προηγουμένως σπουδάσει ένα HND ή ένα βασικό πτυχίο στην πληροφορική, αυτό το πρόγραμμα θα σας επιτρέψει να "αναβαθμίσετε" τις υπάρχουσες δεξιότητες και τα προσόντα σας σε ένα πλήρες πτυχίο με άριστα. Αυτό το συμπληρωματικό πτυχίο ξεκινά κάθε Σεπτέμβριο και απονέμεται από το Πανεπιστήμιο του Surrey.

• Προσόντα ενός έτους για την "αναβάθμιση" των υφιστάμενων προσόντων σε ένα πλήρες πτυχίο με άριστα
  • Μια διέξοδος σε επαγγέλματα που σχετίζονται με την πληροφορική, συμπεριλαμβανομένων του λογισμικού, του σχεδιασμού, της ανάπτυξης και άλλων τομέων.
  • Απόκτηση αναγνωρισμένων από τον κλάδο πιστοποιήσεων, όπως τα εξαμηνιαία βραβεία CISCO CCNA
  • Διδασκαλία στο University Centre Farnborough, με σύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένης της σουίτας πληροφορικής με πρόσβαση στο πιο πρόσφατο λογισμικό.
  • Ενισχύστε τις γνώσεις, την κατανόηση και τις δεξιότητές σας, έτοιμοι για επιτυχή απασχόληση στον κλάδο της πληροφορικής.

Είτε πρόκειται για την εργασία είτε για το σπίτι, η τεχνολογία των πληροφοριών βρίσκεται στο επίκεντρο της καθημερινής μας ζωής. Σύμφωνα με τις προοπτικές, υπάρχουν σήμερα ένα εκατομμύριο άνθρωποι που εργάζονται στην πληροφορική στο Ηνωμένο Βασίλειο. Το να είσαι απόφοιτος με ικανές δεξιότητες πληροφορικής μπορεί να σου ανοίξει ευκαιρίες σε ένα ευρύ φάσμα σταδιοδρομίας σε διάφορους τομείς.

Στο Farnborough, θα αναπτύξετε τις γνώσεις, τις δεξιότητες και τις συμπεριφορές που απαιτούνται για να επιτύχετε σε ένα εργασιακό περιβάλλον πληροφορικής. Όχι μόνο θα αναπτύξετε δεξιότητες ειδικά για την πληροφορική, αλλά το μάθημά μας παρέχει ευκαιρίες για να αναπτύξετε συμπεριφορές για την εργασία, για παράδειγμα, αναλαμβάνοντας ένα ομαδικό έργο ή ανταποκρινόμενοι σε μια ενημέρωση πελάτη. Στο πλαίσιο του μαθήματος θα αποκτήσετε επίσης προσόντα προμηθευτών, συμπεριλαμβανομένων των βραβείων εξαμήνου της CISCO, τα οποία αναγνωρίζονται από τους εργοδότες.

• ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ;

Αυτό το πρόγραμμα πληροφορικής είναι ιδανικό αν ενδιαφέρεστε για τον κόσμο της τεχνολογίας των πληροφοριών. Μπορεί να σπουδάζετε σήμερα ένα HND στην πληροφορική, να εργάζεστε ήδη στον τομέα, να επιστρέφετε στην εκπαίδευση μετά από ένα διάλειμμα ή να επιθυμείτε να μετεγγραφείτε από άλλο κολέγιο ή πανεπιστήμιο.

• ΤΙ ΘΑ ΣΠΟΥΔΆΣΩ;

Μαθαίνοντας στις ειδικές σουίτες πληροφορικής μας, θα βασιστείτε στις υπάρχουσες θεωρητικές σας γνώσεις, αναπτύσσοντας παράλληλα βασικές κριτικές και αναλυτικές δεξιότητες. Κατά τη διάρκεια αυτού του μαθήματος θα επεκτείνετε τις δεξιότητές σας στην πληροφορική, εξερευνώντας θέματα όπως η τεχνητή νοημοσύνη, η δικτύωση, η ολοκλήρωση συστημάτων και η ασφάλεια στον κυβερνοχώρο.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Computing (Top-up) BSc (Hons) από Farnborough College of Technology

20% Καλλιτεχνικά, λογοτεχνικά επαγγέλματα και επαγγέλματα μέσων ενημέρωσης
20% Επαγγέλματα σχεδιασμού
20% Επαγγέλματα πωλήσεων
5% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
5% Επαγγελματίες σχεδιασμού ιστοσελίδων και πολυμέσων
5% Στοιχειώδη επαγγέλματα
5% Καλλιτεχνικά, λογοτεχνικά επαγγέλματα και επαγγέλματα μέσων ενημέρωσης

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Σε αυτό το πρόγραμμα χρησιμοποιείται ένα ευρύ φάσμα μεθόδων αξιολόγησης, οι οποίες έχουν επιλεγεί ανάλογα με τη διδασκόμενη ύλη. Το εύρος των μεθόδων αξιολόγησης που χρησιμοποιούνται σε αυτό το πρόγραμμα περιλαμβάνει τεστ εντός της τάξης, αξιολογημένες πρακτικές εργασίες, αξιολογημένες εργασίες/εργασίες και διαμορφωτική αξιολόγηση μέσω ανατροφοδότησης εργασιών, πρακτικών επιδείξεων, έκθεσης έργου, παρουσίασης έργου και εξέτασης. - **** ΠΏΣ ΘΑ ΔΙΔΑΧΘΏ; **** Θα διδαχθείτε με διάφορους τρόπους. Αυτό περιλαμβάνει διαλέξεις, ατομικές παρουσιάσεις, πρακτικές ασκήσεις, ανεξάρτητες και ομαδικές ασκήσεις.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςComputing (Top-up), BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πληροφορική (Συμπλήρωση) BSc (Hons)

Channel Islands £8000 έτος 1
EU £8000 έτος 1
Διεθνή £9250 έτος 1

Σχετικά με το Farnborough College of Technology

Το Farnborough College of Technology είναι ένα ίδρυμα περαιτέρω και ανώτερης εκπαίδευσης που βρίσκεται στην πόλη Farnborough, στη νοτιοανατολική περιοχή της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολή του βρίσκεται στην οδό Boundary road, και εκεί πραγματοποιείται η σημαντική πλειονότητα των μαθημάτων του κολεγίου. Αυτά περιλαμβάνουν A-Levels για όσους θέλουν να πάνε στο πανεπιστήμιο, T-Levels, επαγγελματικά μαθήματα, μαθήματα ενηλίκων και πολλά άλλα. Το κολέγιο έχει κερδίσει πολλές φορές την αξιολόγηση "Εξαιρετικό" από τους επιθεωρητές εκπαίδευσης του Ofsted, λόγω των εξαιρετικών προτύπων διδασκαλίας και των προηγμένων εγκαταστάσεων που προσφέρει.

Λίστα με 36 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Farnborough College of Technology - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Farnborough College of Technology

Υπολογισμός BSc (Hons) Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire
(Buckinghamshire New University)