Dudley College of Technology
Αθλητισμός & Επιστήμη της Άσκησης HND
Dudley College of Technology - Dudley College of Technology

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22438 £20448 £24818
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Το Ανώτερο Εθνικό Δίπλωμα στην Αθλητική Επιστήμη έχει σχεδιαστεί για να αναπτύξει τις γνώσεις, την κατανόηση και τις δεξιότητες του σπουδαστή που απαιτούνται για την επιτυχή απασχόληση ή την εξέλιξη σε προπτυχιακό πτυχίο. Οι εκπαιδευόμενοι λαμβάνουν αρχική καθοδήγηση σχετικά με τον εντοπισμό, την εύρεση και τη χρήση του υλικού που είναι διαθέσιμο στη βιβλιοθήκη και στο κέντρο μάθησης με βάση τους πόρους. Κατά την εισαγωγή κάθε ενότητας του μαθήματος παρέχονται στους σπουδαστές κατάλογοι ανάγνωσης.

Στόχοι του μαθήματος:

Το προσόν έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στις κύριες λειτουργίες της Αθλητικής Επιστήμης. Το μάθημα έχει σχεδιαστεί για την επίτευξη των ακόλουθων στόχων:

Συμβολή στη διεύρυνση της συμμετοχής στην εκπαίδευση στην περιοχή.

Παροχή θεμελίων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για μια σειρά από σταδιοδρομίες στον κατάλληλο τομέα.

Ανάπτυξη της αυτοπεποίθησης και της αυτοεκτίμησης των ώριμων μαθητών.

Να μπορέσουν οι εκπαιδευόμενοι να συνεισφέρουν στην απασχόληση.

Παροχή ευέλικτων και απαιτητικών προγραμμάτων σπουδών ως βάση για μελλοντικές σπουδές και επαγγελματική εξέλιξη.

Παροχή εκπαιδευτικής εμπειρίας που θα επιτρέψει στους μαθητές να αναπτύξουν δεξιότητες, γνώσεις και κατανόηση των θεμάτων.

Ανάπτυξη των ικανοτήτων των εκπαιδευομένων μέσω της αξιοποίησης των γνώσεων και της εφαρμογής των δεξιοτήτων που έχουν αποκτήσει στο πρόγραμμα.

Ικανοποίηση της ζήτησης των εκπαιδευομένων για εξέλιξη από την περαιτέρω στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Χρήση της ανατροφοδότησης των σπουδαστών και των εργοδοτών για τη συνεχή βελτίωση όλων των προγραμμάτων.

Παροχή ενός εθνικά αναγνωρισμένου προσόντος σχετικού με τις επαγγελματικές φιλοδοξίες του εκπαιδευόμενου.

Ανάπτυξη και ενίσχυση των δεξιοτήτων δια βίου μάθησης.

Προϋποθέσεις εισόδου:

Για να σπουδάσετε το διετές πρόγραμμα HND πρέπει να είστε κάτοχος ενός από τα ακόλουθα προσόντα επιπέδου 3: Θα πρέπει να έχετε 64 βαθμούς UCAS, GCE 'A' level (βαθμός E τουλάχιστον) στον αθλητισμό ή σε άλλο συναφές γνωστικό αντικείμενο. BTEC National Diploma in Sport ή ισοδύναμο σε κατάλληλο θεματικό πεδίο.

Για να σπουδάσετε το μονοετές πρόγραμμα HND θα πρέπει να έχετε ολοκληρώσει το HNC in Sport (Health, Fitness and Exercise).

Πριν από την εγγραφή σας σε αυτό το μάθημα, θα πρέπει να υποβληθείτε σε αρχική αξιολόγηση του γραμματισμού ή/και του αριθμητισμού. Αυτό θα διασφαλίσει ότι έχετε εγγραφεί στο σωστό επίπεδο μαθημάτων για να επιτύχετε και θα μας βοηθήσει να εντοπίσουμε και να σας παρέχουμε οποιαδήποτε υποστήριξη μπορεί να χρειαστείτε. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας και θα σας δώσουμε μια ημερομηνία για να έρθετε να κάνετε την αξιολόγησή σας.

Περιεχόμενο μαθήματος:

Τα μαθήματα είναι ένας συνδυασμός επίσημων διαλέξεων, συζητήσεων, ομαδικών εργασιών, φροντιστηρίων και πρακτικών εργαστηρίων. Καθ' όλη τη διάρκεια του μαθήματος οι φοιτητές ενθαρρύνονται να κάνουν ανεξάρτητη ανάγνωση/έρευνα για να συμπληρώσουν και να εδραιώσουν τα διδαχθέντα/μαθηθέντα και να διευρύνουν την κατανόηση του θέματος. Οι φοιτητές θα αναπτύξουν γνώσεις και κατανόηση στους ακόλουθους τομείς:

Υποχρεωτικές ενότητες:

Ενότητα 1 - Ανατομία για την επιστήμη του αθλητισμού και της άσκησης

Ενότητα 5 - Ερευνητική εργασία

Ενότητα 6 - Διατροφή για τον αθλητισμό και τις ασκήσεις

Ενότητα 7 - Προπόνηση και φυσική κατάσταση για την αθλητική επιστήμη

Ενότητα 21 - Σωματική δραστηριότητα, τρόπος ζωής και ευημερία

Μονάδα 41 - Προαγωγή της υγείας

Οι προαιρετικές ενότητες περιλαμβάνουν:

Ενότητα 4 - Εμβιομηχανική

Ενότητα 9 - Αρχές αθλητικής προπόνησης

Ενότητα 24 - Δεξιότητες απασχολησιμότητας

Μονάδα 25 - Εμπειρία εργασίας

Ενότητα 33 - Λειτουργική φυσιολογία της άσκησης

Μονάδα 36 - Εφαρμοσμένη ψυχολογία του αθλητισμού και της άσκησης

Μονάδα 37 - Αποκατάσταση στον αθλητισμό και την άσκηση

Περιλαμβάνεται μια ποικιλία μεθόδων διδασκαλίας, που αποσκοπούν στην ανάπτυξη των γνωστικών δεξιοτήτων των φοιτητών, ιδίως οι συζητήσεις και οι ομαδικές εργασίες. Πολλές ομαδικές ασκήσεις περιλαμβάνουν τεχνικές επίλυσης προβλημάτων και την εφαρμογή θεωρητικών εργασιών που καλύπτονται στις επίσημες διαλέξεις.

*Οι προαιρετικές ενότητες ενδέχεται να αλλάξουν

Πρόοδος:

Θα σας δοθούν συμβουλές σχετικά με το πώς μπορείτε να αποκτήσετε ένα πλήρες πτυχίο. Θα σας προσφερθεί υποστήριξη για την προώθησή σας στην απασχόληση, εάν επιλέξετε αυτή τη διαδρομή.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport & Exercise Science, HND, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Σχετικά με το Dudley College of Technology

Το Dudley College of Technology είναι ένας πάροχος εκπαίδευσης που βρίσκεται στην αγγλική πόλη Dudley, ο οποίος παρέχει κυρίως μαθήματα περαιτέρω εκπαίδευσης και ανώτατης εκπαίδευσης. Το κολέγιο λειτουργεί από 9 εκπαιδευτικά κέντρα στην Αγγλία, με κάθε τοποθεσία να φιλοξενεί τις εγκαταστάσεις που χρειάζονται οι μαθητές του Dudley College για να διαπρέψουν και να αποκτήσουν τα προσόντα τους με άνεση.

Λίστα με 3 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Dudley College of Technology - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Dudley College of Technology

Αθλητισμός και Επιστήμη της Άσκησης HND Wigan and Leigh College
(Wigan and Leigh College)