Cardiff Metropolitan University
Μάστερ Καλών Τεχνών MFA (PG)
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Το πρόγραμμα Master of Fine Art (MFA) απευθύνεται σε φοιτητές που επιθυμούν να αναπτύξουν την επαγγελματική τους πρακτική ή τις γνώσεις τους στον κλάδο των Καλών Τεχνών. Συνήθως πρόκειται για καθηγητές, καλλιτέχνες που ασκούν το επάγγελμα, εργαζόμενους σε κοινότητες, διοικητικούς υπαλλήλους τεχνών ή πρόσφατους απόφοιτους Καλών Τεχνών που επιθυμούν να αναπτύξουν την επαγγελματική τους πρακτική.

Το ΠΜΣ έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται σε φοιτητές που έχουν ήδη μια πρακτική και που είναι σε θέση να προσδιορίσουν εύκολα πού βρίσκονται σε σχέση με έναν τομέα και την ιστορία των πρακτικών και των τρόπων εργασίας του. Ο ρόλος του ΜΧΑ είναι να εργάζεται προς τα έξω, όπως ήταν, προς ένα πλαίσιο για την πρακτική των φοιτητών.

Οι φοιτητές θα επικεντρωθούν στην ανάπτυξη της καλλιτεχνικής πρακτικής τους που σχετίζεται με τα θέματα του CSAD: Καλές Τέχνες, Υφαντουργία, Κεραμική, Καλλιτέχνης Σχεδιαστής Δημιουργός και Εικονογράφηση.

Το πρόγραμμα σπουδών MFA έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε οι φοιτητές στον τομέα των Καλών Τεχνών:

1 Ξεκινήστε μια καριέρα ή αναπτύξτε μια ιδέα 2 Ανάπτυξη επαγγελματικών δεξιοτήτων 3 Να γίνετε ικανοί, επαγγελματίες και κατευθυνόμενοι

1. Έχουν μια πορεία προς την εξέλιξη σε μελλοντικό επαγγελματικό διδακτορικό δίπλωμα

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Τα μαθησιακά αποτελέσματα αξιολογούνται στο πλαίσιο των ενοτήτων με ποικίλες μεθόδους, όπως δοκίμια, παρουσιάσεις και εργασίες έργου κ.λπ., όπως φαίνεται στους επιμέρους περιγραφείς των ενοτήτων. Η αξιολόγηση πραγματοποιείται σε στρατηγικά σημεία του ακαδημαϊκού έτους, ώστε να καταστεί δυνατή και να υποστηριχθεί η συνεχής ανάπτυξή σας. Οι ομαδικές κριτικές και τα φροντιστήρια προσφέρουν συνεχείς ευκαιρίες ανατροφοδότησης. Η αξιολόγηση από ομότιμους και η αυτοαξιολόγηση χρησιμοποιούνται εκτενώς.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMaster of Fine Art, MFA (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Συνήθως θα έχετε επιτύχει πτυχίο πρώτης τάξης ή δεύτερης τάξης ανώτερης βαθμίδας (1ος ή 2,1 βαθμός πτυχίου) σε κατάλληλο αντικείμενο, ή/και ισοδύναμο επαγγελματικό κύρος ή εμπειρία σε έναν κλάδο του σχεδιασμού, της σχεδιαστικής χειροτεχνίας ή των δημιουργικών βιομηχανιών (βάσει αξιολογημένης αναγνωρισμένης προηγούμενης μάθησης ή αξιολογημένης αναγνωρισμένης προηγούμενης εμπειρικής μάθησης), ή σε έναν κλάδο που σχετίζεται με το πρόγραμμα σπουδών τους, ο οποίος θα μπορούσε να περιλαμβάνει επιχειρηματικές σπουδές και διοίκηση επιχειρήσεων. Επιπλέον, οι φοιτητές για τους οποίους η αγγλική γλώσσα δεν είναι η πρώτη τους γλώσσα απαιτείται να διαθέτουν IELTS.

Δίδακτρα Μάστερ Καλών Τεχνών MFA (PG)

Ιρλανδία £1140
Αγγλία £1140
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1140
Σκωτία £1140
Ουαλία £1140

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students