Cardiff Metropolitan University
Ιατροδικαστική Ψυχολογία (πρόγραμμα πρακτικής άσκησης) PgDip
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Αυτό το πρόγραμμα σπουδών είναι εγκεκριμένο από το Συμβούλιο Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας (HCPC) και, μετά την ολοκλήρωσή του, παρέχει στους φοιτητές το δικαίωμα να υποβάλουν αίτηση για εγγραφή στο μητρώο για να ασκήσουν το επάγγελμα του Ιατροδικαστικού Ψυχολόγου στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Το μάθημα έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να βασίζεται στην πρακτική άσκηση, με διάφορα εργαστήρια για τους φοιτητές, καθώς και κλινική και ακαδημαϊκή εποπτεία. Τα εργαστήρια πραγματοποιούνται συνήθως σε μπλοκ διδασκαλίας και οι φοιτητές αναμένεται να βρίσκονται στο Κάρντιφ για περίπου 15 ημέρες κατά τη διάρκεια των σπουδών τους. Έχουμε φοιτητές από όλο το Ηνωμένο Βασίλειο, οπότε επιδιώκουμε να καταστήσουμε την πρόσβαση στα εργαστήρια όσο το δυνατόν πιο εύκολη για τους φοιτητές που πρέπει να διανύσουν μεγάλες αποστάσεις για να τα παρακολουθήσουν.

Σε κάθε φοιτητή θα ανατεθεί ένας κλινικός επόπτης και ένας ακαδημαϊκός επόπτης - τουλάχιστον ένας από αυτούς τους επόπτες θα είναι κατάλληλα καταρτισμένος και έμπειρος δικαστικός ψυχολόγος. Οι φοιτητές θα πρέπει να εξετάσουν τη διαθεσιμότητα ενός εγκληματολογικού ψυχολόγου που είναι πρόθυμος και ικανός να προσφέρει εποπτεία στο χώρο εργασίας τους ή στο χώρο πρακτικής άσκησης κατά τη διάρκεια των σπουδών τους.

Παρακαλώ σημειώστε: Οι αιτήσεις για το πρόγραμμα αυτό θα ολοκληρωθούν στις 10 Ιουνίου 2022.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Οι μαθητές αξιολογούνται για την ικανότητα και τον επαγγελματισμό τους. Υπάρχουν 6 ενότητες που θα ολοκληρώσουν οι μαθητές. Η μεγαλύτερη από αυτές είναι οι ενότητες χαρτοφυλακίου, όπου οι φοιτητές θα συγκεντρώσουν παραδείγματα της εργασίας τους με χρήστες υπηρεσιών εγκληματολογικής ψυχολογίας ακολουθώντας τις διαδικασίες αξιολόγησης, παρέμβασης, αξιολόγησης και σύστασης. Επιπλέον, οι φοιτητές θα ολοκληρώσουν τέσσερις ενότητες αναστοχαστικών εκθέσεων σχετικά με πτυχές της πρακτικής τους: Λειτουργική αξιολόγηση και διαμόρφωση, δεοντολογική και επαγγελματική πρακτική, διδασκαλία και κατάρτιση και συμβουλευτική.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςForensic Psychology (Practitioner Programme), PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν αναγνωρισμένο από το BPS προπτυχιακό πτυχίο και αναγνωρισμένο από το BPS μεταπτυχιακό πτυχίο στην Ιατροδικαστική Ψυχολογία (ή ισοδύναμο της εκπαίδευσης BPS Stage 1 στην Ιατροδικαστική Ψυχολογία). Εκτός από τα ακαδημαϊκά προσόντα που περιγράφονται ανωτέρω, οι υποψήφιοι θα πρέπει να αποδεικνύουν εκτεταμένη εμπειρία στην εφαρμοσμένη εγκληματολογική ψυχολογία. Οι φοιτητές θα πρέπει να είναι σε θέση να αποδείξουν ότι διαθέτουν γνώσεις αγγλικής γλώσσας επιπέδου IELTS 7 με ελάχιστο 6,5 σε κάθε υποδοκιμασία.

Δίδακτρα Ιατροδικαστική Ψυχολογία (πρόγραμμα πρακτικής άσκησης) PgDip

Ιρλανδία £3150 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Ψυχολογία
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Ψυχολογία
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students