Canterbury Christ Church University
Διαχείριση τουρισμού και εκδηλώσεων MSc
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 15 αποφοίτους του προγράμματος Tourism and Event Management MSc στο Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Οφθαλμολογία.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £19509 £30380 £30601
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17920 - £24369 £20878 - £37050 £19887 - £39184

Το πρόγραμμα MSc Tourism and Event Management που προσφέρεται στο Canterbury Christ Church University βασίζεται σε μια σταθερή βάση διδασκαλίας με γνώμονα την έρευνα, σε καινοτόμες και μικτές μεθόδους μάθησης, σε γνώσεις με γνώμονα την εμπειρογνωμοσύνη, καθώς και σε μια σαφή δέσμευση για την καθοδήγηση και υποστήριξη της ανάπτυξης των φοιτητών και της απασχολησιμότητας σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

Αυτό το μάθημα έχει ως στόχο να προσφέρει στους φοιτητές την ευκαιρία να αποκτήσουν τόσο ολοκληρωμένες εννοιολογικές γνώσεις όσο και μια απαραίτητη πρακτική κατανόηση των βασικών θεματικών πεδίων που προσδιορίζονται σε αυτό το πρόγραμμα.

Παρέχει επίσης μια ολοκληρωμένη μελέτη των αρχών της διοίκησης και έχει σχεδιαστεί ώστε να έχει άμεση συνάφεια και εφαρμογή στην τρέχουσα αγορά, ενώ παράλληλα παρέχει δυνατότητες μελλοντικής εξέλιξης τόσο σε επίπεδο σπουδών όσο και σταδιοδρομίας.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί προσεκτικά με τη συμβολή ποικίλων οργανισμών από τον κλάδο του τουρισμού και των εκδηλώσεων, τόσο ως προς τον τίτλο όσο και ως προς το περιεχόμενο.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Η αξιολόγηση γίνεται με μια σειρά γραπτών εργασιών, συμπεριλαμβανομένων ερευνητικών δοκιμίων, παρουσιάσεων και μιας διπλωματικής εργασίας. Δεν υπάρχουν εξετάσεις.

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTourism and Event Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Η συνήθης προσφορά μας για την αποδοχή φοιτητών σε αυτό το πρόγραμμα είναι ένας καλός πτυχίο με άριστα. Θα εξεταστούν υποψήφιοι από ένα ευρύ φάσμα προπτυχιακών θεμάτων.

Αυτό γίνεται εκτός από μια σύντομη προσωπική δήλωση που περιγράφει τα ενδιαφέροντα και τους τομείς εξειδίκευσης που εξετάζονται, καθώς και ένα πλήρες βιογραφικό σημείωμα. Το Πανεπιστήμιο διαθέτει μια καλά εδραιωμένη δομή διαπίστευσης προηγούμενης πιστοποιημένης μάθησης (APCL) και διαπίστευσης προηγούμενης εμπειρικής μάθησης (APEL). Φοιτητές χωρίς προηγούμενα προσόντα μπορούν να γίνουν δεκτοί στο πλαίσιο αυτής της διαδικασίας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 15 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διαχείριση Εκδηλώσεων": 8175 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!

Canterbury Campus

Sport Management MSc Birkbeck, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου
(Birkbeck, University of London)
- - - £11610 - Λονδίνο Oncampus μερική απασχόληση