Bournemouth University
Προηγμένη πρακτική ψυχικής υγείας MA
Bournemouth University - Πανεπιστήμιο του Bournemouth

Αυτό το μάθημα μερικής φοίτησης έχει σχεδιαστεί για να προετοιμάσει επαγγελματίες που θα εξεταστούν για διορισμό ως εγκεκριμένοι επαγγελματίες ψυχικής υγείας σύμφωνα με τον νόμο περί ψυχικής υγείας του 2007.

Γιατί να σπουδάσετε MA Advanced Mental Health Practice στο BU;

• Πρόκειται για ένα πρόγραμμα πλήρους φοίτησης, το οποίο μπορεί να διαρκέσει το πολύ 5 χρόνια. Είναι οργανωμένο σε μπλοκ διδακτικών ημερών και ημερών πρακτικής άσκησης.
  • Η μάθηση περιλαμβάνει ένα μείγμα διαδραστικών εργαστηρίων, διδακτικών συνεδριών και διευκολυνόμενων ομαδικών συζητήσεων.
  • Η συμβολή των χρηστών υπηρεσιών και των φροντιστών έχει κεντρικό ρόλο στο μάθημα, σε συνδυασμό με εξατομικευμένη αυτοκατευθυνόμενη μάθηση με ευελιξία στις ενότητες ώστε να ανταποκρίνονται στις ατομικές σας ανάγκες.
  • Ευκαιρίες για βιωματική μάθηση παρέχονται στο πλαίσιο μιας εποπτευόμενης πρακτικής άσκησης, όπως απαιτείται από τον επαγγελματικό φορέα.
  • Οι επαγγελματίες που ολοκληρώνουν επιτυχώς το πρόγραμμα μπορούν να εξεταστούν για επαγγελματική εξουσιοδότηση από την τοπική τους αρχή ως εγκεκριμένοι επαγγελματίες ψυχικής υγείας σύμφωνα με τον νόμο περί ψυχικής υγείας του 1983, όπως τροποποιήθηκε το 2007.
  • Στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού σας θα υλοποιήσετε ένα έργο βελτίωσης υπηρεσιών, το οποίο θα περιλαμβάνει τη βελτίωση μιας υφιστάμενης προσέγγισης για τη βελτίωση των υπηρεσιών ή την ανάπτυξη μιας νέας.

Ευκαιρίες καριέρας

Το μάθημα αναγνωρίζει την ποικιλομορφία της κοινωνικής εργασίας στον τομέα της ψυχικής υγείας, παρέχοντας στους επαγγελματίες την ευκαιρία να αναπτύξουν τις γνώσεις τους και να βελτιώσουν τις δεξιότητές τους στην αντιμετώπιση σύνθετων εργασιών.

Οι πτυχιούχοι Advanced Mental Health Practice μπορούν να αναλάβουν ρόλους όπως Approved Mental Health Professional και Best Interest Assessor και θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν ρόλους στο πλαίσιο της ψυχικής υγείας και της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας.

Απόδειξη της επαγγελματικής πρακτικής & λήψη αποφάσεων και σχέδιο βελτίωσης των υπηρεσιών.

• Bachelors
    • Masters
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Mental Health Practice, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο Bachelor Honours με βαθμό 2:2 σε οποιοδήποτε αντικείμενο. Οι υποψήφιοι αναμένεται κανονικά να έχουν τουλάχιστον ένα έτος επαγγελματικής ή διοικητικής εμπειρίας. Οι υποψήφιοι για το πρόγραμμα πρέπει επίσης να πληρούν τις επαγγελματικές απαιτήσεις που ορίζονται στο Παράρτημα 1 των Κανονισμών του 2008 για την Ψυχική Υγεία (AMHP) και να είναι κάτοχοι επαγγελματικών προσόντων στην κοινωνική εργασία, τη νοσηλευτική, την εργοθεραπεία ή την ψυχολογία και να είναι επί του παρόντος εγγεγραμμένοι στο εν λόγω επάγγελμα, όπως ορίζεται στο Παράρτημα 1. Εάν τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη σας γλώσσα, θα χρειαστείτε το IELTS (Academic) 6,5 με ελάχιστο 6,0 σε κάθε στοιχείο γραπτού λόγου, προφορικού λόγου, ακουστικού λόγου και ανάγνωσης.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bournemouth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bournemouth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bournemouth

Το Πανεπιστήμιο του Μπόρνμουθ ιδρύθηκε το 1976 και βρίσκεται στην παραθαλάσσια πόλη Poole της νοτιοδυτικής Αγγλίας. Μόλις 20 λεπτά με το ποδήλατο από την παραλία του Μπόρνμουθ, το πανεπιστήμιο αυτό έχει κερδίσει πολλά βραβεία τόσο ως φορέας εκπαίδευσης όσο και ως φορέας απασχόλησης. Εκτός από τα αξιόλογα μαθήματα και προγράμματα που προσφέρει, το Πανεπιστήμιο του Bournemouth δίνει ιδιαίτερη σημασία στις περισσότερες από 130 φοιτητικές λέσχες που διαθέτει στο χώρο του, οι οποίες πιστεύει ότι είναι απαραίτητες για να κρατούν τους φοιτητές ευχαριστημένους, καθώς και για να τους δίνουν τα μέσα να προσθέσουν νέες δεξιότητες και εμπειρίες στο βιογραφικό τους. ιδανικό για όσους απολαμβάνουν τις βόλτες κοντά στη θάλασσα και μια ευχάριστη και διαφορετική κοινωνική ζωή. Η τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μπόρνμουθ είναι εξαιρετική για εστιατόρια, μπαρ και επιλογές λιανικής πώλησης.

Λίστα με 205 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bournemouth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bournemouth

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ψυχολογία της Υγείας": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Ajith from India