Bishop Grosseteste University
Ιστορία BA (Hons)
Bishop Grosseteste University - Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20570 - £28247 £17647 - £28615 £20983 - £35780

Σπουδάζοντας μαθήματα Ιστορίας στο BGU, θα εξερευνήσετε μια σειρά από συναρπαστικά θέματα που καλύπτουν μια σειρά από ιστορικές εποχές, σε διάφορα τοπικά, εθνικά και παγκόσμια πλαίσια- από τους πειρατές στον πρώιμο σύγχρονο Ατλαντικό Κόσμο μέχρι τους αγωνιστές για τα πολιτικά δικαιώματα στη δεκαετία του 1960. Εκτός από το να μάθετε για τους ανθρώπους του παρελθόντος σε αυτό το προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών, θα διερευνήσετε τον τρόπο με τον οποίο οι άνθρωποι σήμερα ασχολούνται με την ιστορία και θα εξετάσετε πώς μπορεί να ζωντανέψει το παρελθόν.

Η εξειδίκευσή μας στην κοινωνική και πολιτιστική ιστορία μας διαφοροποιεί από τα μαθήματα Ιστορίας αλλού. Εδώ στο BGU σας ενθαρρύνουμε να μελετήσετε το παρελθόν με ενσυναίσθηση και να το δείτε από διαφορετικές, ενίοτε προκλητικές οπτικές γωνίες.

Εδώ στο BGU στο Λίνκολν, δεν θα μελετάτε την ιστορία μόνο μέσω εγγράφων, αλλά θα μαθαίνετε μέσω τοποθετήσεων και επισκέψεων σε αρχεία και μουσεία. Κατά τη διάρκεια του μαθήματος θα εξερευνήσετε μια σειρά από συναρπαστικά θέματα που καλύπτουν διάφορες ιστορικές εποχές, σε μια μεγάλη ποικιλία τοπικών, εθνικών και παγκόσμιων πλαισίων. Θα αναλύσετε δεδομένα, εικόνες και κείμενα, θα κατασκευάσετε επιχειρήματα και θα συμμετάσχετε σε πρωτότυπη ιστορική έρευνα. Θα εξετάσετε επίσης τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζεται η ιστορία μέσα στην κοινότητα και θα πραγματοποιήσετε μια πρακτική άσκηση σε σχολείο, αρχείο, μουσείο ή άλλο χώρο που ταιριάζει στους επαγγελματικούς σας στόχους και την κατεύθυνσή σας.

**.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους History BA (Hons) από Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

25% Επαγγελματίες φυσικών και κοινωνικών επιστημών
20% Επαγγελματίες μηχανικοί
15% Διοικητικά επαγγέλματα
10% Επαγγελματίες πληροφορικής
10% Επαγγελματίες μηχανικοί
10% Επαγγέλματα ειδικευμένων επαγγελμάτων
5% Διευθυντές, διευθυντές και ανώτεροι υπάλληλοι
5% Στοιχειώδη επαγγέλματα

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• Others
    • The candidate must attain a minimum of 6 in each component of the IELTS test.
    • The candidate must attain a minimum of 5.5 in each component of the IELTS test.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHistory, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ιστορία BA (Hons)

EU £12690 έτος 1
Διεθνή £12690 έτος 1

• έτος 2
  • έτος 3

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 5 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste (BGU) ιδρύθηκε το 1862 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της μητροπολιτικής πόλης του Λίνκολν της Αγγλίας. Το BGU ειδικεύεται στην κατάρτιση εκπαιδευτικών στα μονοπάτια κατάρτισης PGCE. Οι επιλογές κατάρτισης κυμαίνονται από Foundation Degrees μέχρι και διδακτορικό επίπεδο, και όλες έχουν ως στόχο να φέρουν τους αποφοίτους τους στον επιθυμητό τομέα εργασίας, είτε πρόκειται για τη διδασκαλία παιδιών σε δημοτικά σχολεία είτε για τη διδασκαλία εξειδικευμένων μαθημάτων σε ιδρύματα εκπαίδευσης ενηλίκων.

Λίστα με 68 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

• Essential Places for Students in Lincoln | Bishop Grosseteste University
  • Advice from students