Birmingham City University
Μετασχηματισμός και ηγεσία στην υγειονομική περίθαλψη MSc
Birmingham City University - Πανεπιστήμιο Birmingham City

Το πρόγραμμα αυτό στοχεύει να εξοπλίσει τους φοιτητές που είναι κλινικοί ιατροί πρώτης γραμμής ή έχουν ρόλους στη διαχείριση και την ηγεσία στην υγειονομική περίθαλψη. Καθώς η παροχή υγειονομικής περίθαλψης γίνεται ολοένα και πιο πολύπλοκη, με μεγαλύτερη ζήτηση για υπηρεσίες και περισσότερους ανθρώπους με πολλαπλές μακροχρόνιες παθήσεις καθώς και ελλείψεις σε εξειδικευμένους επαγγελματίες, δίνεται ολοένα και μεγαλύτερη σημασία στο πώς πρέπει να βελτιωθεί και να μετασχηματιστεί η υγειονομική περίθαλψη.

Τι καλύπτεται στο μάθημα;

Ο γενικός στόχος αυτού του προγράμματος είναι να συνεχίσετε να αναπτύσσετε τον εαυτό σας και τις ηγετικές και διοικητικές σας δεξιότητες, κατανοώντας και προβληματιζόμενοι σχετικά με τις συμπεριφορές των ανθρώπων και των ομάδων και την επίδρασή τους στην ανάπτυξη ενός οργανισμού και την ικανότητά του να βελτιώνεται. Το πρόγραμμα διερευνά τις παγκόσμιες προκλήσεις στον τομέα της υγείας και τη σχέση τους με την καθημερινή σας πρακτική. Αυτό θα αναπτύξει τις ερευνητικές και ηγετικές σας δεξιότητες για να ενισχύσει την κριτική σας σκέψη.

Οι βασικές ενότητες αυτού του προγράμματος μπορούν να μελετηθούν μεμονωμένα ή να συνδυαστούν σε ένα μεταπτυχιακό πιστοποιητικό. Μπορείτε να σπουδάσετε 3 πρόσθετες ενότητες και να αποκτήσετε μεταπτυχιακό δίπλωμα, ενώ για την απόκτηση μεταπτυχιακού τίτλου απαιτείται επίσης η εκπόνηση διπλωματικής εργασίας.

Τρόποι μελέτης

Μάθηση μέσω διαδικτύου

Το διαδικτυακό πρόγραμμα είναι ιδανικό εάν ζείτε μακριά από την πανεπιστημιούπολη, είτε στο Ηνωμένο Βασίλειο είτε διεθνώς, και δεν θέλετε να μάθετε ερχόμενοι στην πανεπιστημιούπολη. Θα έχετε πρόσβαση στην εκμάθηση του περιεχομένου της ενότητάς σας, στα φροντιστήρια και στην προσωπική υποστήριξη από τον καθηγητή σας εξ αποστάσεως.

Μεικτή μάθηση

Αν είστε φοιτητής από το Ηνωμένο Βασίλειο ή το εξωτερικό και ζείτε κοντά στην πανεπιστημιούπολη City South και θέλετε να παρακολουθείτε τα μαθήματα και την προσωπική υποστήριξη από τον καθηγητή σας στην πανεπιστημιούπολη, τότε μπορείτε να επιλέξετε την επιλογή της μικτής μάθησης.Η μάθηση του περιεχομένου της ενότητάς σας θα παραμείνει σε απευθείας σύνδεση. Θα περνάτε το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου σας στην πανεπιστημιούπολη με πρόσβαση στη βιβλιοθήκη μας, την Ένωση Φοιτητών, τις κοινωνίες και τα υποστηρικτικά μας τμήματα.

• Business Graduate Degrees/ Master Degrees
    • General Requirements
    • LLM
    • MBA & MSc
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTransforming and Leading in Health Care, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο με άριστα από βρετανικό πανεπιστήμιο ή ισοδύναμο ίδρυμα (τουλάχιστον 2:2) Ή ισοδύναμος τίτλος μεταπτυχιακού επιπέδου από πανεπιστήμιο του εξωτερικού ή ισοδύναμο ίδρυμα (τουλάχιστον 2:2).

Οι σπουδαστές θα πρέπει να έχουν προηγούμενα βραβεία επιπέδου 6 ή να προσκομίσουν αποδεικτικά στοιχεία για ισοδύναμες σπουδές. Οι διεθνείς φοιτητές θα πρέπει επιπλέον να έχουν βαθμολογία IELTS 6 σε όλους τους τομείς των εξετάσεων.

Εάν δεν έχετε σπουδάσει στο παρελθόν στο επίπεδο 6, θα σας δοθεί η ευκαιρία (εάν κριθεί σκόπιμο), πριν από την έναρξη μιας ενότητας, να γράψετε ένα κείμενο προβληματισμού σχετικά με το πώς η ενότητα/το πρόγραμμα θα ωφελήσει και θα προωθήσει την επαγγελματική σας ανάπτυξη και πώς αυτό θα έχει αντίκτυπο στην υπηρεσία/τον οργανισμό σας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Birmingham City στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Birmingham City

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Birmingham City

Το Birmingham City University (BCU) ιδρύθηκε το 1853 και βρίσκεται στην πόλη του Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Ο φοιτητικός πληθυσμός αυτού του ιδρύματος αποτελείται από φοιτητές από περισσότερες από 80 εθνικότητες, γεγονός που επιτρέπει στους νεοαφιχθέντες αλλοδαπούς φοιτητές να αισθάνονται γρήγορα ευπρόσδεκτοι και οικείοι. Οι υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις και πόροι περιμένουν τους φοιτητές σε όλα τα μαθήματα, όπως η τελευταία τεχνολογία της μηχανικής, τα στούντιο τρισδιάστατης εκτύπωσης και τα εργαστήρια ωρολογοποιίας, για να αναφέρουμε μόνο μερικά από αυτά. Το BCU διατηρεί τη φήμη ότι έχει επιλεκτική διαδικασία εισαγωγής, οπότε συνιστάται σε όλους τους αιτούντες να προετοιμάζονται διεξοδικά για τη συνέντευξή τους.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Birmingham City - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Birmingham City

20675
  • BCU Student Stories: Student Accommodation
  • Birmingham City University graduates, advice on making the most of starting out at university.
  • University Q&A | Accommodation, facilities + social life
  • Why choose Birmingham City University (BCU)?
  • Being an international student at Birmingham City University
  • Why we love Birmingham City University!

City South Campus, Edgbaston

Υγεία και κοινωνική φροντίδα MSc Πανεπιστήμιο του Huddersfield
(University of Huddersfield)
- - - £16500 - Χάντερσφιλντ Oncampus πλήρους απασχόλησης