Bath Spa University
Αρχιτεκτονική (Έτος επαγγελματικής πρακτικής άσκησης) BA (Hons)
Bath Spa University - Πανεπιστήμιο Bath Spa

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20700 - £25694 £19794 - £30100 £23742 - £35267

Χρησιμοποιήστε τις αρχές του αρχιτεκτονικού σχεδιασμού για να ανταποκριθείτε σε σύνθετες κοινωνικές και περιβαλλοντικές ανάγκες με το καινοτόμο πτυχίο μας στην αρχιτεκτονική.

• Συνεργαστείτε με διάφορους τοπικούς, περιφερειακούς, εθνικούς και διεθνείς οργανισμούς σε πραγματικά έργα.
  • Δημιουργήστε καινοτόμους σχεδιασμούς που ανταποκρίνονται στις ανάγκες των κοινοτήτων, στις κοινωνικές πρωτοβουλίες και σε σύνθετα ζητήματα όπως η κλιματική αλλαγή.
  • Σπουδάστε ένα πτυχίο αρχιτεκτονικής στο βραβευμένο με RIBA Award κτίριο Locksbrook Campus.

Ο τόπος όπου ζούμε και εργαζόμαστε διαμορφώνει το ποιοι είμαστε - είτε βρισκόμαστε σε δομημένο είτε σε φυσικό περιβάλλον. Στο πτυχίο μας στην Αρχιτεκτονική, θα μάθετε για τις σχέσεις μεταξύ της διατήρησης, του σχεδιασμού και της χρήσης και επαναχρησιμοποίησης των χώρων ως απάντηση σε κρίσιμα ζητήματα όπως η κλιματική αλλαγή, η απώλεια της βιοποικιλότητας και η υποστήριξη δίκαιων κοινωνιών.

Ο τρόπος με τον οποίο σχεδιάζουμε, δημιουργούμε, επανεφευρίσκουμε και επαναχρησιμοποιούμε το δομημένο μας περιβάλλον εξελίσσεται συνεχώς και θα σας προετοιμάσουμε ώστε να είστε ένας επαγγελματίας που ανταποκρίνεται, είναι ανθεκτικός, ευέλικτος και ευφάνταστος. Από το πρώτο έτος σπουδών σας θα εργάζεστε σε έργα και ζωντανές αναφορές με εξωτερικούς συνεργάτες.

Το Μπαθ είναι μια πόλη παγκόσμιας κληρονομιάς που ανέκαθεν βρισκόταν στην αιχμή της αρχιτεκτονικής- η ισορροπία μεταξύ παλαιού και νέου είναι εμφανής σε όλα, από τα διάσημα γεωργιανά κτίρια της πόλης μέχρι την πρόσφατη ανάπλαση του πρώην εργοστασίου της Herman Miller, το οποίο έχει μετατραπεί σε υπερσύγχρονη πανεπιστημιούπολη Locksbrook του Πανεπιστημίου Bath Spa. Το BA Architecture στο Bath Spa σας διδάσκει για τα κτίρια και τα υλικά σε σχέση με την τοποθεσία τους και μέσα στο ιστορικό και μελλοντικό τους πλαίσιο.

Με την προϋπόθεση ότι το πρόγραμμα σπουδών θα καθοριστεί από το Συμβούλιο Εγγραφής Αρχιτεκτόνων (ARB), το πρόγραμμα σπουδών BA (Hons) Architecture θα αποτελέσει το προπτυχιακό στοιχείο του πρώτου μέρους των προσόντων για την απόκτηση του τίτλου του αρχιτέκτονα (το οποίο απαιτεί επίσης ένα έτος επαγγελματικής πρακτικής μετά την αποφοίτηση).

Με την επιφύλαξη της επιτυχούς επικύρωσης του μαθήματος από το Βασιλικό Ινστιτούτο Βρετανών Αρχιτεκτόνων (RIBA), το μάθημά μας θα σας επιτρέψει επίσης να κάνετε τα πρώτα βήματα για να γίνετε αναγνωρισμένος αρχιτέκτονας του RIBA μόλις αποκτήσετε ένα αναγνωρισμένο από το RIBA προσόν πρώτου μέρους (RIBA Affiliate Membership).

Περισσότερα για το Έτος Επαγγελματικής Πρακτικής Άσκησης

Το Έτος Επαγγελματικής Πρακτικής Άσκησης (PPY), παραδοσιακά γνωστό και ως "σάντουιτς" (sandwich year), είναι ένα έτος κατά το οποίο ένας φοιτητής αναλαμβάνει μια περίοδο εργασίας σε έναν εξωτερικό οργανισμό για διάστημα 9-13 μηνών. Η πρακτική άσκηση πραγματοποιείται μεταξύ του δεύτερου και του τρίτου έτους των προπτυχιακών σπουδών των φοιτητών. Οι φοιτητές μπορούν να συμμετάσχουν σε έως και 3 θέσεις πρακτικής άσκησης για να συμπληρώσουν τον συνολικό χρόνο και απαιτείται να αναζητήσουν οι ίδιοι την/τις θέση/ες πρακτικής άσκησης με την υποστήριξη της Ομάδας Σταδιοδρομίας και Απασχολησιμότητας.

Το μάθημά μας Αρχιτεκτονική αξιολογείται εξ ολοκλήρου με την εκπόνηση εργασιών. Θα αξιολογηθείτε με διάφορες μεθόδους που μπορεί να περιλαμβάνουν: Εκθέσεις, Ανασκοπήσεις, κομμάτια αναστοχαστικής μάθησης και επαγγελματικής πρακτικής, έγγραφα προτάσεων για έργα, εκθέσεις προόδου έργων, αξιολογήσεις έργων, χαρτοφυλάκια και παρουσιάσεις.

Απαιτήσεις προσόντων

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

• Foundation
    • Mphil / PhD
    • PGCE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArchitecture (Professional Placement Year), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Αρχιτεκτονική (Έτος επαγγελματικής πρακτικής άσκησης) BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £17585 έτος 1
Διεθνή £17585 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bath Spa στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 8 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bath Spa

Το Πανεπιστήμιο Bath Spa βρίσκεται στα αγροτικά περίχωρα της ομώνυμης αγγλικής πόλης, του Bath. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπερήφανο για το γεγονός ότι διαθέτει τους πόρους της σχολής και την πρωτοβουλία να αντιμετωπίζει τους φοιτητές ως άτομα, μαθαίνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους, και έτσι να είναι σε θέση να τους βοηθήσει να βρουν θέσεις εργασίας που ευθυγραμμίζονται με τους στόχους τους. Στον ελεύθερο χρόνο σας, μπορείτε να βρείτε ακαδημαϊκές και κοινωνικές εμπειρίες μέσα από τις περισσότερες από 70 φοιτητικές λέσχες και συλλόγους του Bath Spa.

Λίστα με 240 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bath Spa - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bath Spa

• Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production
  • Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University

Αρχιτεκτονική (με ολοκληρωμένο έτος θεμελίωσης) BA (Hons) Πανεπιστήμιο Δημιουργικών Τεχνών
79% 0% 7% £17500 126 Καντέρμπερι Oncampus πλήρους απασχόλησης
Αρχιτεκτονική / Αρχιτεκτονική (διεθνής) (RIBA Part 1) BA (Hons) Πανεπιστήμιο του Huddersfield