Anglia Ruskin University
Εκπαιδευτική ηγεσία και διοίκηση MBA
Anglia Ruskin University - Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Με σπουδές εξ αποστάσεως, το MBA στην Εκπαιδευτική Ηγεσία και Διοίκηση ανταποκρίνεται στην αυξανόμενη ζήτηση για νέες και καινοτόμες μεθόδους παροχής υπηρεσιών. Θα ακονίσει και θα αναπτύξει τις υπάρχουσες διοικητικές και ηγετικές σας δεξιότητες, δίνοντάς σας την ευκαιρία να προβληματιστείτε σχετικά με τις σύγχρονες πρακτικές και θεωρίες και δίνοντάς σας τη δυνατότητα να προωθήσετε έναν ηγετικό ή διοικητικό ρόλο στο χώρο εργασίας σας προς όφελος τόσο των μαθητών όσο και του προσωπικού. Οι ενότητες είναι συναφείς είτε εργάζεστε στο Ηνωμένο Βασίλειο είτε στο εξωτερικό, είτε απασχολείστε σε ηγετικό ή διοικητικό ρόλο είτε απλά αναλαμβάνετε μέρος της εργασίας στη διδακτική σας θέση. Τα στοιχεία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης είναι διαδραστικά, όπου θα συμμετέχετε σε διαδικτυακές συζητήσεις. Θα χρησιμοποιήσετε επίσης κείμενο, ήχο και βίντεο, καθώς και ηλεκτρονικά βιβλία και ηλεκτρονικά περιοδικά και ευρύτερη έρευνα στο διαδίκτυο. Θα έχετε τη δυνατότητα να συζητάτε βασικά θέματα με συμφοιτητές και καθηγητές.

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEducational Leadership and Management, MBA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 23 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin University (ARU) ιδρύθηκε το 1858 και βρίσκεται στο Κέιμπριτζ, μόλις 15 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει έναν εκτεταμένο κατάλογο προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων, καθώς και 8 επιλογές φοιτητικών κατοικιών σε διαφορετικές τιμές. Το Κέιμπριτζ φημίζεται για το γεγονός ότι είναι μια φοιτητούπολη, και όσοι φοιτούν στο ARU μπορούν να επωφεληθούν από αυτό, αναμιγνύοντας με τους φοιτητές που εργάζονται στα πολυάριθμα πανεπιστήμια της πόλης.

Λίστα με 267 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ηγεσία": 11760 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?
  • Anglia Ruskin University London

Στρατηγική, αλλαγή και ηγεσία PgCert Πανεπιστήμιο του Bristol
(University of Bristol)
- - - £13000 - Μπρίστολ Oncampus πλήρους απασχόλησης