Anglia Ruskin University
Αρχιτεκτονική τεχνολογία [με έτος θεμελίωσης] BSc (Hons)
Anglia Ruskin University - Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20700 - £25694 £19794 - £30100 £23742 - £35267

Οι αρχιτέκτονες τεχνολόγοι αποτελούν βασικό τμήμα κάθε κατασκευαστικής ομάδας, με προσόντα που τους επιτρέπουν να καθοδηγούν κατασκευαστικά έργα από το σχεδιασμό μέχρι την ολοκλήρωση.

Στο ARU, ο κύκλος σπουδών Αρχιτεκτονικής Τεχνολογίας επικεντρώνεται στη σύνδεση μεταξύ του σχεδιασμού και της παραγωγής κτιρίων. Σας δίνει την τεχνική κατανόηση για να γεφυρώσετε τις δύο αυτές διαδικασίες - και να αναλάβετε ηγετικό ρόλο σε μεγάλα έργα δομημένου περιβάλλοντος.

Στα εξειδικευμένα εργαστήρια κατασκευής μοντέλων και στις επισκέψεις σε χώρους, θα εξερευνήσουμε την τεχνολογία της αρχιτεκτονικής. Θα γίνετε έμπειροι στη λεπτομερή ρύθμιση του σχεδιασμού των κτιρίων ώστε να είναι πραγματικά χρηστικά, βιώσιμα και αειφόρα.

Η αρχιτεκτονική τεχνολογία είναι ο σύνδεσμος μεταξύ σχεδιασμού και κατασκευής για τη βελτιστοποίηση της παραγωγής και της μακροπρόθεσμης απόδοσης, με τη χρήση της τεχνολογίας για τη διαχείριση, την αξιολόγηση και την αξιολόγηση των έργων. Πρέπει να συμβαδίζει με τα μεταβαλλόμενα κοινωνικά, οικονομικά, νομικά, πολιτιστικά, περιβαλλοντικά, τεχνολογικά, επιχειρηματικά και πολιτικά πλαίσια του δομημένου και φυσικού περιβάλλοντος που σχετίζονται με το σχεδιασμό, σε εθνικό και διεθνές πλαίσιο. Το μάθημα αυτό επικεντρώνεται στην απασχολησιμότητα και την ανάπτυξη δεξιοτήτων που θα σας επιτρέψουν να συνεισφέρετε σημαντικά στις προκλήσεις του κλάδου. Παρέχει ενσωμάτωση μεταξύ της τεχνολογίας κατασκευών και του σχεδιασμού με χαμηλές περιβαλλοντικές επιπτώσεις που αντιμετωπίζει την επείγουσα ανάγκη για απαλλαγή από τον άνθρακα, με ίση προσοχή σε νέα και υφιστάμενα κτίρια.

Διαπιστευμένος από την Chartered Association of Building Engineers (CABE).

Διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Architectural Technologists (CIAT), και αποδεικνύει ότι το πρόγραμμα έχει αξιολογηθεί ως προς το περιεχόμενο, τη δομή και τους πόρους και ότι πληροί τα απαιτούμενα εκπαιδευτικά πρότυπα. Οι απόφοιτοι ενός διαπιστευμένου προγράμματος θα λάβουν πλήρη ακαδημαϊκή απαλλαγή από τα επαγγελματικά προσόντα όταν προχωρούν προς την ιδιότητα του Chartered Architectural Technologist.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Αρχιτεκτονική

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArchitectural Technology [with Foundation Year], BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Αρχιτεκτονική τεχνολογία [με έτος θεμελίωσης] BSc (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αρχιτεκτονική, Κατασκευές & Σχεδιασμός

Αρχιτεκτονική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Αρχιτεκτονική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 20 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin University (ARU) ιδρύθηκε το 1858 και βρίσκεται στο Κέιμπριτζ, μόλις 15 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει έναν εκτεταμένο κατάλογο προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων, καθώς και 8 επιλογές φοιτητικών κατοικιών σε διαφορετικές τιμές. Το Κέιμπριτζ φημίζεται για το γεγονός ότι είναι μια φοιτητούπολη, και όσοι φοιτούν στο ARU μπορούν να επωφεληθούν από αυτό, αναμιγνύοντας με τους φοιτητές που εργάζονται στα πολυάριθμα πανεπιστήμια της πόλης.

Λίστα με 290 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αρχιτεκτονική Τεχνολογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Anglia Ruskin University London
  • Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?

Chelmsford Campus

Αρχιτεκτονική τεχνολογία με έτος θεμελίωσης BSc (Hons) Πανεπιστήμιο Birmingham City
(Birmingham City University)
87% 8% 22% £16085 127 Μπέρμιγχαμ Oncampus πλήρους απασχόλησης